Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ekspertu padomi

Kad ir labākais laiks aukstumiekārtu pārbaudei un tīrīšanai?

Vai atceries sakāmvārdu: kal ratus ziemā, ragavas – vasarā? Aukstumiekārtu tīrīšanas un pārbaudes darbus ieteicams veikt pirms vasaras sezonas sākšanās. Ja tam nav bijis laika, Metos servisa puiši palīdzēs, taču ir lietas, ko patstāvīgi vari darīt savu iekārtu labā, ļaujot tām kalpot ilgāk!
1. Pārbaudi durvju blīves. Vaļīgas blīves ļauj vēsajam gaisam izplūst, tādējādi tiek palielināts enerģijas patēriņš (vai nelietderīgi izmantota enerģija) un aukstumiekārta darbojas intensīvākā režīmā nekā tas nepieciešams.
2. Raugies, lai kondensators nav „apaudzis” ar putekļiem. Ja kondensators ir pārklāts ar biezu putekļu kārtu, iekārta nespēj darboties efektīvi. Vismaz reizi pusgadā ieteicams notīrīt putekļus no kondensatora.
3. Neievieto ledusskapī vai saldētavā karstu pārtiku vai dzērienus. Pirms produktu ievietošanas aukstumiekārtā ļauj tiem atdzist. Ievietojot karstus produktus ledusskapī vai saldētavā, iekārtai būs jādarbojas ar dubultu slodzi. Karsto produktu tvaiki nelabvēlīgi ietekmē dzesēšanas agregātu.
4. Neturi durvis ilgstoši atvērtas. Lai samazinātu siltā gaisa pieplūdi aukstumiekārtas kamerā, centies pēc iespējas samazināt durvju atrašanos atvērtā stāvoklī.
5. Nodrošini labu ventilāciju telpā, kurā atrodas aukstumiekārta.
Šīs darbības ne tikai paildzinās iekārtas darbības laiku, bet arī ietaupīs patērēto enerģiju un tas savukārt nozīmē samazinātas izmaksas.

https://www.facebook.com/MetosLatvia/

  

Saistītie raksti

Ko darīt, ja pankūkas līp pie pannas?
Kas ir garšas pastiprinātājs E 621 jeb nātrija glutamāts?
Garie pipari
Padomi grilēšanai
Kā gatavot vokpannā


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts