Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

28.01.2013

Latvijas Ārstu biedrība un Latvijas alkoholisko dzērienu nozare sadarbosies alkohola aprites jautājumos un sabiedrības veselības veicināšanā

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB un Latvijas Alkoholisko dzērienu ražotāju un izplatītāju asociācija (LADRIA), Alkohola ražotāju un tirgotāju apvienība (ARTA), Latvijas Alus darītāju asociācija šodien svinīgi parakstīja Memorandu par savstarpēju sadarbību alkoholisko dzērienu aprites regulēšanas un alkoholisma ierobežošanas jautājumos. 

Vienlaicīgi ar sadarbības Memorandu nozaru pārstāvji parakstīja arī pirmo Vienošanos, kas pauž atbalstu grozījumiem normatīvajos aktos alkohola aprites jomā, kas Saeimā pieņemti 1. lasījumā, - Grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā (likumprojekta Nr. 432/Lp11) un Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (likumprojekta Nr. 431/Lp11).

Latvijas Ārstu biedrība un trīs alkoholisko dzērienu nozares organizāciju pārstāvji uzskata, ka šī sadarbība apliecina abu pušu vēlmi līdzdarboties jautājumos, kas saistīti ar alkoholisma ierobežošanu un sabiedrības izglītošanu par šiem jautājumiem. Otra būtiska šīs sadarbības joma ir likumdošanas iniciatīvas, kas regulē alkohola aprites jautājumus un mazina ēnu ekonomikas īpatsvaru. 

Pēteris Apinis, Latvijas Ārstu biedrības prezidents, komentējot šo nozaru soli, saka: „Alkoholisms un it īpaši bērnu alkoholisms ir viena no aktuālākajām problēmām Latvijā. Mēs nevaram vienlaicīgi sekmīgi risināt visus jautājumus, tādēļ jāizvēlas prioritātes – un prioritātes šobrīd ir nelegālā alkohola apkarošana un tā brīvā pieejamība. Sakārtot šīs divas lietas – tas ir mūsu mērķis pašlaik un joma, kurā sadarbība ar legālā alkohola nozari ir nepieciešama.”

„Parakstot šo dokumentu mēs gribam paust sabiedrībai un politiķiem, ka neesam karojošas puses un spējam, uzklausot viedokļu dažādību, vienoties par progresīvāko ceļu kā risināt alkohola aprites jautājumus, tajā skaitā cīnīties pret nekomerciāla un  nezināmas izcelsmes alkohola brīvo pieejamību, un būt atbildīgiem uzņēmējiem jautājumos, kas skar alkoholisma mazināšanu un izglītošanu par atkarības jautājumiem”, saka Guntis Āboltiņš – Āboliņš, Latvijas Alkoholisko dzērienu ražotāju un izplatītāju asociācijas (LADRIA) valdes priekšsēdētājs un AS „Latvijas balzams” vadītājs. 
Vitolds Bremmers, Alkohola ražotāju un tirgotāju apvienības (ARTA) valdes priekšsēdētājs uzsver:  „Šis sadarbības fakts ir unikāls un liecina, ka mums ir kopīga izpratne par esošo situāciju valstī un galvenais – atbalsts tam, lai nepilngadīgie pie alkohola pirkšanas un lietošanas netiktu tik viegli kā līdz šim. Visi esam „par” stingrākiem noteikumiem alkohola patēriņa ierobežošanai un pieejamībai jauniešu vidū. Memorands parāda, ka esam arī vienisprātis par nepieciešamību aktīvāk apkarot nelegālā alkohola tirgu. Uzskatu, ka ārstiem jāturpina sabiedrība informēt par nelegālās dziras lietošanas riskiem un bīstamību dzīvībai. Jo to, atšķirībā no legālā alkohola, neviens nekontrolē un nepārbauda”. 

Ināra Šure, Latvijas Alus darītāju asociācijas valdes priekšsēdētāja un LPUF vadītāja:
„Alus nozare ir viena no retajām nozarēm, kurai ir savs ētikas kodekss, kas nosaka stingrus ierobežojumus attiecībā uz reklāmu medijos un pasākumu atbalstīšanu, kā arī definē, kādai jābūt attieksmei pret patērētājiem. 

Šis pašregulējums ļoti veiksmīgi funkcionē, taču pēdējos gados arī mēs esam novērojuši tendenci, kas iepriekš bija raksturīga tikai stiprā alkohola segmentā – nelegālā alkohola parādīšanās tirgū. 

Tas lika mums saprast, ka ir ne tikai jāturpina jau mūsu veiksmīgās iesāktās aktivitātes, bet arī jādomā par jaunām iniciatīvām un likumdošanas normu pilnveidošanu, it īpaši, kas attiecas un nelegālā alkohola apkarošanu, jo tas, mūsuprāt, ir galvenais drauds.”

Valters Kaže, LADRIA valdes loceklis un Latvijas pārstāvis Eiropas alkoholisko dzērienu ražotāju organizācijā: 
„Šī vienošanās par sadarbību būs unikāls solis arī Eiropas mērogā, un Latvija būs paraugs, kad, paužot atbildīgu nostāju, sadarboties apņemas ārsti un alkoholisko dzērienu nozares nevalstiskās organizācijas. Domāju, ka ieguvēji būsim mēs visi un sabiedrība”. 

Memorandu par sadarbību parakstīja: Latvijas Ārstu biedrības vārdā tās prezidents Pēteris Apinis;  Latvijas Alkoholisko dzērienu ražotāju un izplatītāju asociācijas (LADRIA) vārdā - valdes priekšsēdētājs Guntis Āboltiņš Āboliņš; Latvijas Alkoholisko dzērienu tirgotāju un ražotāju apvienības (ARTA) vārdā tās valdes priekšsēdētājs Vitolds Bremmers; Latvijas Alus darītāju asociācijas vārdā: valdes priekšsēdētāja Ināra Šure.                    
Dana Hasana

  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts