Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

28.01.2015

Izvirzīti pretendenti Latvijas Alus gada balvai 2014

Izvērtējot Latvijas Alus gada balvai 2014 pavisam 11 nominācijām iesniegtos pieteikumus, žūrija izraudzījusies katrā nominācijā labākos alus darītājus. Vidējo un mazo alus darītavu grupā visvairāk nomināciju izpelnījusies SIA „Valmiermuižas alus’’, bet lielo alus darītavu grupā – AS „Cēsu alus’’. Uzvarētājs katrā no nominācijām tiks nosaukts Latvijas Alus gada balvas 2014 svinīgajā ceremonijā, kas notiks 6. februārī Mežotnes pilī.

Nominācijā „Lielākais alus tirdzniecības kāpums HoReCa grupā’’ lielo alus darītavu grupā kā labākie izvirzīti AS „Aldaris’’ un AS „Cēsu alus’’, bet vidējo un mazo alus darītavu grupā – SIA „Valmiermuižas alus’’, Lido un Tērvetes alus darītavas.

Nominācijā „Lielākais alus tirdzniecības kāpums veikalu grupā’’ vidējo un mazo alus darītavu grupā nominētas SIA „Valmiermuižas alus’’, SIA „Bauskas alus’’ un Tērvetes alus darītava, bet lielo alus darītavu grupā šai nominācijai pretendenti izvirzīti netika.

Nominācijā „Lielākais kāpums alus eksporta tirgū’’ lielo alus darītavu grupā kā labākie nominēti AS „Aldaris’’ un AS „Cēsu alus’’, bet vidējo un mazo alus darītavu grupā – SIA „Valmiermuižas alus’’ un SIA „Alus nams’’ (zīmols „Brālis’’).

Nominācijā „Ieguldījums veselīgas dzīves vides veidošanā’’ uzvarētāja titulam izvirzīti SIA „Valmiermuižas alus’’, AS „Cēsu alus’’, AS „Aldaris’’ un „LIDO’’ alus, savukārt kā „Videi draudzīgākais ražošanas uzņēmums’’ nominēti AS „Cēsu alus’’ un AS „Aldaris’’.

Nominācijā „Gada alus reklāmas tēls’’ izvirzīti SIA „Valmiermuižas alus’’, AS „Cēsu alus’’, AS „Aldaris’’ un SIA „Alus Nams’’ (zīmols „Brālis’’)’, bet nominācijā „Gada alus iepakojums’’ - SIA „Bauskas alus’’, AS „Aldaris”, AS „Cēsu alus’’, kā arī SIA „Valmiermuižas alus”.

Nominācijā „Oriģinālākais alus kauss/glāze’’ izvirzīti AS „Cēsu alus’’, SIA „Vīna teātris”- Peters Brewhouse, SIA „Valmiermuižas alus” un SIA „Baltic PUB” - Stargorod. 
Nominācijā „Gada jaunums’’ izvirzīti LPKS „LATRAPS’’ (iesala ražotne Staļģenē), AS „Aldaris’’, SIA „Valmiermuižas alus”.

Nominācijā „Gada izaugsmes balva – gada veiksminieks’’ izvirzīti Tērvetes alus darītava, AS „Cēsu alus’’ un SIA „Baltic PUB” - Stargorod. 

Savukārt balvu „Par mūža ieguldījumu alus nozarē’’ nolemts piešķirt ilggadējai AS „Cēsu alus’’ un AS „Aldaris’’ alus tehnoloģei un nozares ekspertei Astrīdai Ruško.

Žūrijas komisijas vadītājs Kārlis Tomsons atzīst - kā būtisks sasniegums aizvadītā gada griezumā vērtējams arī tas, ka darbību sākušas septiņas jaunas mazās alus darītavas (Tālavas alus, Eridan alus, Līgatnes alus, Miķeļa alus, alus BURSH, Madonas alus darītava ABAUDALUS, Peter Brewhouse Beer), kā arī fakts, ka alus darītāji sākuši izmantot mūsu pašu Latvijā ražoto iesalu. „Vislielākais ieguvējs šo notikumu rezultātā ir ikviens alus baudītājs, jo tirgū parādās jaunas, ekskluzīvas alus šķirnes, tiek izkopta un attīstīta alus baudīšanas kultūra,’’ ir pārliecināts K. Tomsons.

Lai izvērtētu 11 nominācijām iesniegtos pieteikumus, tika izveidota starpresoru žūrijas komisija, kurā ir Zemkopības ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Pārtikas uzņēmumu federācijas, Latvijas Iepakojumu asociācijas, Latvijas Reklāmas asociācijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Rīgas tūrisma attīstības biroja „Live Riga’’, Latvijas Alus darītāju savienības, kustības „Par labu alu’’ un biedrības „Alus brālība’’ pārstāvji. Pēc „Alus brālības” uzaicinājuma žūrijas komisiju vada pārtikas inženieris-tehnologs, bijušais ilggadējais „Cēsu alus’’ vadītājs un alus entuziasts Kārlis Tomsons.

Latvijas alus gada balvu pirms četriem gadiem iedibināja biedrība „Alus brālība’’, lai akcentētu sasniegumus nozarē, godinātu nozares veiksminiekus un stiprinātu nozarē strādājošo pašapziņu. Šo gadu laikā pasākums ir kļuvis par gada nozīmīgāko pasākumu Latvijas alus ražotājiem. Biedrība „Alus brālība’’ apvieno alus brūvēšanas un alus baudīšanas profesionāļus un entuziastus ar mērķi popularizēt Latvijas senās alus darīšanas tradīcijas un veicināt kulturālu alus baudīšanu.

Latvijas Alus gada balva tiks pasniegta svinīgā ceremonijā 6. februārī plkst. 18  Mežotnes pilī. 


Kārlis Tomsons

  

Vēl ziņas

Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!
Mājas Kafejnīcu Dienas sākas 29. jūnijā!
Kā pareizi un droši pagatavot Līgo svētku maltīti uz ugunskura: praktiski padomi un receptes
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Restorāna “Hercogs” šefpavārs Andris Rūmītis Jāņos iesaka eksperimentēt ar jaunām garšām


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts