Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

08.05.2014

Ar TAVA atbalstu klajā laista vērtīga karte visiem tūristiem

Ar TAVA atbalstu klajā laista vērtīga karte visiem tiem pašmāju un ārvalstu tūristiem, kurus saista senču atstātās garamantas – amatu prasmes, tradīcijas, virtuve, svētki u. c.


Karti „Latviskais mantojums. 40 lauku saimniecības” izauklējusi lauku tūrisma asociācija „Lauku ceļotājs”. Tajā apkopotas un kartē iezīmētas tās lauku saimniecības, kas divu gadu laikā ieguvušas kultūras zīmi „Latviskais mantojums”.

„Kultūras zīme „Latviskais mantojums” tiek pasniegta Latvijas tūrisma uzņēmējiem, kuri saglabā un daudzina latvisko kultūras mantojumu, rādot to apmeklētājiem. (..) 

Pēc šīs zīmes varat pazīt vietas, kur saimnieki apmeklētājiem ir gatavi stāstīt un rādīt, cienāt ar latviskiem ēdieniem, mācīt amatus un prasmes, svinēt latviskos svētkus,” paskaidrots kartē, kura izdota reizē divās valodās – latviski un angliski.

Apskatot karti, sastapsim gan daudz jau dzirdētu vārdu un nosaukumu, bet ir arī saimniecības un krodziņi, kas šķiet jauni. Pirmo reizi kultūras zīmi „Latviskais mantojums” asociācija „Lauku ceļotājs” sadarbībā ar Kultūras ministriju un Pašvaldību savienību pasniedza 2013. gadā, bet šogad nule kā bija otrais izlaidums. 

Šajā pavasarī kultūras zīmi saņēma, piemēram, Libertu ģimene ar saviem ekoproduktiem no bērzu sulas, kafeja Alīda un zemnieku saimniecība „Apkalnmāja” ar zirglietu izgatavošanas prasmi.

Raugoties no reģionālā skatupunkta, visvairāk kultūras zīmi „Latviskais mantojums” saņēmušo atrodas valsts ziemeļos un dienvidaustrumos, bet „visklusāk” šķiet Kurzemē, kur latviskās tradīcijas pārsvarā kopj jūras piekrastē.

TAVA

   

  

Vēl ziņas

Trīs gardas idejas īpašajām Māmiņdienas brokastīm
35% Rimi privātās preču zīmes svaigās pārtikas produktu ražo vietējie ražotāji
Gruzīnu tradicionālā virtuve – bez piemērota vīna neiztikt
Gandrīz pusi jeb 48% no pērn Rimi veikalos pārdotā pārtikas apjoma veido vietējo ražotāju produkcija
Kā sadzīvot ar saldumiem jeb našķējies gudri


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts