Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Raksti

20.12.2016

Ziemassvētku dzērieni

Kad kalendārs ziņo par ziemas saulgriežu strauju tuvošanos, mūsu apziņā pavisam nemanot iezogas svētku gaidīšanas sajūta. Ziemassvētkus mēģinām atrast it visā – nomainām savu ierasto dziesmu listi, ieviešam apkārtnē svētku dekorus, ikdienas augļu sarakstu papildina mandarīni lielākā daudzumā, un prāts gribot negribot sāk uztraukties par to, ko dāvināt saviem mīļajiem. 

Šis ir laiks, kad ikvienam gribas arī mazliet ticēt brīnumiem, ierušināties zem segas un ļauties kāda silta dzēriena vilinājumam. Par spīti karstvīna lielajam uzvaras gājienam cauri visam decembrim, ir vērts izmēģināt arī citus garšu variantus par tēmu Ziemassvētki tavā glāzē gan sev pašam, gan Ziemassvētku vecīti gaidot. Kopā ar Prike Latvija Diageo Reserve zīmola vēstnesi Edgaru Elbergu piedāvājam jaunus silto dzērienu risinājumus tieši šai svētku sezonai.

Baileys karstā šokolāde 
 50 ml Baileys Original Irish Cream
 Karstās šokolādes dzēriens
Vispirms izvēlies savu iecienīto krūzi dzēriena baudīšanai un ielej tajā Baileys. Uztaisi karsto šokolādi tā, kā aprakstīts tavas mīļākās karstās šokolādes instrukcijā. Ielej to krūzē ar Baileys. Dzērienu vari rotāt ar putukrējumu un šokolādes skaidiņām. Ātri, vienkārši un ļoti garšīgi.

Karstais White Russion
 25 ml Smirnoff degvīna
 25 ml kafijas liķiera
 150 ml piena
Visas sastāvdaļas salej katliņā un uzsilda. Ja mājās ir kafijas aparāts, sildīšanai var izmantot piena putotāju. Silto dzērienu lej skaistā karstumizturīgā glāzē un dekorē ar šokolādes skaidiņām. Ātri, vienkārši un ļoti silti.

Hot Today
 50 ml Johnnie Walker Red Label
 25 ml citronu sulas
 150 ml karsta ūdens
 2 krustnagliņas
 1 anīsa zvaigznīte
 Šķipsniņa muskatrieksta
Visas sastāvdaļas saliek katliņā un uzsilda. Uzsildīšanai var izmantot arī kafijas aparāta piena putotāju, ja tāds ir mājās. Silto dzērienu lej savā mīļākajā karstumizturīgajā krūzē, dekorē un ļaujies Ziemassvētku noskaņai. Ātri, vienkārši un ļoti eleganti.

“Pats galvenais,” uzsver Prike Latvija vēstnesis, “sildot karstos dzērienu, ir tos nevārīt, bet tikai uzsildīt. Vārot tiek pazaudētas garšas.”


Aiga BernsoneALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME. TĀ PĀRDOŠANA, IEGĀDĀŠANĀS UN NODOŠANA NEPILNGADĪGĀM PERSONĀM IR AIZLIEGTA. 

  

Saistītie raksti

webapmaciba.lv
Šefpavārs Gints Aizupietis 18.novembrī iesaka izvēlēties mazāk ierastus Latvijas produktus
KOKTEIĻU AKADĒMIJA
Vīnu degustēšana - kā pareizi izbaudīt vīnu
Horeca.lv ABC - Garšvielu tirgus Latvijā


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts