Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Raksti

11.11.2021

Aizsērējusi kanalizācija – jācīnās ar cēloņiem nevis sekām


Pārtikas ražošanas un apstrādes industrijā jau gadu desmitiem pastāv labi zināma problēma – tauku radītie aizsērējumi kanalizācija sistēmā. Augstspiediena ūdens tīrīšana, kaustiskā soda un citas tautas metodes ir cīņa ar sekām, kad ražošanas procesi jau ir apstājušies un steigšus jāmeklē risinājums. Šoreiz stāsts par cēloņu likvidēšanu.

Aizsērējusi kanalizācija ir tiešā mērā saistīta ar taukiem, kas no virtuves izlietnes ietek kopējā kanalizācijas sistēmā. Tauki gluži kā magnēts piesaista sev citus netīrumus un pārtikas atliekas. Ja aizsērējums rodas ātri, tas vēl nepaspēj iegūt savu gala veidolu – betonam līdzīgu un cietu masu, kuru angļi nodēvējuši par fatberg jeb taukbergu. Taču arī šāds aizsērējums rada virkni problēmu, tai skaitā finansiālus zaudējumus.

Cēloņu novēršana
Pašmāju uzņēmums Happy Fish ir jaunpienācējs Latvijas biznesa vidē un tā rašanās ir cieši saistīta ar augstāk minēto problēmu. Lai arī Happy Fish nav nedz zivju restorāns, nedz arī ar zvejošanu saistīts uzņēmums, tas ir radījis unikālu tīrīšanas līdzekli, kas proaktīvi cīnās ar taukainu aizsērējumu veidošanos kanalizācijas caurulēs. 
Uzņēmuma Tehniskais direktors un vides inženieris Kārlis Sams stāsta, ka ideja par šādu tīrīšanas līdzekli radās pavisam nejauši. “Meklējot veidus kā videi draudzīgākā veidā tikt galā ar dažādu veidu piesārņojumiem, mēs sastapāmies ar lielākajai sabiedrības daļai neredzamu problēmu – tauku radītajiem aizsērējumiem kanalizācijas sistēmās. Aptaujājot vairākus uzņēmumus secinājām, ka tirgū ir pieejami vairāki risinājumi avārijas stāvokļa novēršanai, bet nav nekas īsti proaktīvai rīcībai, lai šādas avārijas situācijas vispār nenotiktu.”

Jūsu labākais darbinieks – Tauku menedžeris
Pēc ilgstoša pētnieciskā darba un vairākiem izmēģinājumiem Happy Fish radīja unikālu formulāciju, kas neļauj veidoties tauku aizsērējumiem kanalizācijas caurulēs. Proaktīvs risinājums nozīmē nepārtrauktu darbību, lai novērstu sekas. Līdz ar to tika izstrādāts arī īpašs dozators, kas mazos daudzumos taču visas darba dienas laikā, dozē izstrādāto tīrīšanas līdzekli. Tā arī tapa izveidotā risinājuma nosaukums Tauku menedžeris.
Izveidoto risinājumu ir iespējams uzstādīt praktiski jebkurā vietā un tas darbojas automatizēti. Tauku menedžeris gādā ne tikai par tīrām caurulēm, bet arī ļauj efektīvāk darboties tauku ķērājiem. Līdz ar to kanalizācijas sistēmā nonāk mazāk piesārņojuma, kas priecēs vides aizstāvjus.

Kāpēc Happy Fish?
Virsmaktīvā viela ir termins, kuru sapratīs ikviens ķīmiķis. Sarunvalodā tas ir tas pats tīrīšanas līdzeklis, jo tā primārā funkcija ir netīrumu, tai skaitā arī tauku, atraušana no virsmas. Varētu domāt, ka ar zivīm un ūdens dzīvi sakara te nav nekāda, taču tā nebūt nav.
Virsmaktīvajām vielām ir ļoti nāvējoša ietekme uz ūdens dzīvību, sevišķi zivīm. Ja virsmaktīvās vielas jeb tīrīšanas līdzekļi nepaspēj sadalīties pirms nonākšanas atklātos ūdeņos, tad tās var akumulēties uz zivju žaunām.

Pietiekošā koncentrācijā tas var izraisīt zivju nosmakšanu.
Sintētiskie tīrīšanas līdzekļi jeb virsmaktīvās vielas dabā sadalās sākot no 20 dienām līdz pat vairākiem gadiem. Happy Fish gadījumā līdzeklis ir veidots no bioloģiskas izcelsmes izejvielām, kas biodegradējas 10 dienu laikā un zivis par šo faktu var priecāties. 

  

Saistītie raksti

Rudens Rīgas restorānu nedēļa no 12.-25. oktobrim
Kokteiļi – reiz un tagad
Patiesība par ledu
Nedēļas pusdienu piedāvājums Viesistaba Vintage
Tendences un inovācijas viesnīcu jomā digitālo tehnoloģiju laikmetā (prezentācijas)


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts