Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Raksti

28.12.2016

Piecas biežāk pieļautās kļūdas vistas cepeša gatavošanā

Decembris viennozīmīgi ir svētku laiks, kad galdā tiek celti dažnedažādākie cienasti. Viena no gardākajām maltītēm nenoliedzami ir arī sulīgs vistas gaļas cepetis, kas iepriecinās gan ģimeni, gan draugus un atstās gaišas atmiņas arī nākamajā gadā.Tā pagatavošana neprasa lielas pūles,taču jāņem vērā vairāki svarīgi priekšnoteikumi, lai tas izdotos lielisks.Šī gada nogalē putnu gaļas zīmola “Tallegg” eksperti aicina Tevi iepazīties ar piecām biežāk pieļautajām kļūdām vistas cepeša gatavošanā, no kurām noteikti vajadzētu izvairīties.

Nepiemērotas gaļas izvēle
Viena no kļūdām, ko cilvēki nereti pieļauj, ir nepiemērotas gaļas izvēle. Lai vistas cepetis izdotos sulīgs un gards, noteikti jāiegādājas jauna putna gaļa (līdz viena gada vecumam), jo vecāku putnu gaļa var būt sīksta un sausa un to labāk izmantot, piemēram, gatavojot buljonu.Iegādājoties gaļu, nebaidies jautāt padomu pārdevējai, kā arī pievērs uzmanību gaļas krāsai – jauna putna gaļa būs gaiši sārta, savukārt vecāka – dzeltenīga.

Pārāk strauja atsaldēšana
Ja cepeša gatavošanai tiek izvēlēta gaļa, kas uzglabāta saldētavā, tad tovar sabojāt pārāk strauja un nepareiza atsaldēšana. Vislabāk gaļu pakāpeniski atsaldēt ļoti vēsā telpā vai ledusskapī. Atsaldēšanas laiks atkarīgs no vistas gaļas gabala lieluma – līdz diviem kilogramiem smaga putna gaļa būs jāatsaldē aptuveni diennakti, bet smagāka – ilgāk.

Pārāk daudz garšvielu
Garšvielu galvenais uzdevums ir pastiprināt gaļas garšas nianses un padarīt tās izteiksmīgākas, nevis nomākt. Tāpēc vistas gaļu nevajadzētu ne pārsālīt, ne izmantot pārāk daudz citu garšvielu.Visu ar mēru!

Pārāk zema temperatūra cepeškrāsnī
Arī pietiekami neuzsildīta cepeškrāsns var sabojāt iecerēto maltīti! Svarīgi, lai, ievietojot gaļu krāsnī, tās temperatūra būtu vismaz 200 grādu. Šādā temperatūrā cepetis jācep aptuveni pirmās 15 līdz 20 minūtes, bet pēc tam cepeškrāsns temperatūra jāsamazina līdz 170 grādiem. Kopumā vistas gaļas cepetis jācep aptuveni stundu (atkarībā no gaļas gabala izmēra pagatavošanas ilgums var mainīties).

Netiek nodrošināta iespēja sautēties savā sulā
Lai gaļa būtu sulīga, vislabāk vistu cept speciālajā cepšanas maisiņā – gaļasautēsies savā sulā, nezaudējot mitrumu. Savukārt, ja vistas gaļa krāsnī tiek cepta uz pannas, neizmantojot maisiņu, gaļa ik pēc 10 līdz 15 minūtēm jāaplaista ar savu sulu, kas izveidojusies uz pannas. 
Lai maltīte izdodas garda!

  

Saistītie raksti

Vīna karte- kā izvēlēties
Četras glazūras dekorēšanai
Noderīgs seminārs steidzīgajiem
„Džeimija Olivera mājas receptes” – no sirds gatavots ēdiens (receptes)
Lieldienām gatavojam garšīgas olas (recepte)


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts