Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Raksti

23.10.2012

KP piemēro sodu SIA „Palink” par apvienošanās nepaziņošanu

12.oktobrī Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu piemērot naudas sodu SIA „Palink” par nepaziņotu apvienošanos, kas izpaudās kā konkurējoša uzņēmuma aktīvu pārņemšana, atverot jaunu lielveikalu telpās, kuras līdz tam izmantoja SIA „Rimi Latvia”. Uzņēmumam piemērots naudas sods Ls 25 725 apmērā.

Pagājušā gada 4.aprīlī Daugavpils tirdzniecības parka „SOLO” telpas tika atvērts SIA „Palink” pārtikas un ikdienas preču patēriņa veikals IKI. Līdz tam šajā telpās darbojās RIMI lielveikals, tādējādi jaunā veikala atvēršanai bija nepieciešama KP atļauja. 

Saskaņā ar Konkurences likumu, šādi darījumi, kuru ietvaros viens uzņēmums iegūst tiesības izmantot cita uzņēmuma aktīvus (šajā gadījumā – tirdzniecības telpas), ir uzskatāmi par apvienošanos, jo aktīvu lietošanas ieguvējs palielina savu tirgus daļu konkrētajā tirgū.

Sods par apvienošanās nepaziņošanu tiek piemērots, jo šāda uzņēmumu rīcība, apvienošanos nepaziņojot, liedz KP efektīvi veikt likumā noteiktos preventīvos konkurences aizsardzības pasākumus. Soda piemērošana arī attur konkrēto un citus uzņēmumus no līdzīgu pārkāpumu veikšanas nākotnē.

Izvērtējot notikušo apvienošanās, KP to atzina par atļaujamu un tādu, kas nerada kaitējumu konkurencei. Šis apsvērums, kā arī tas, ka SIA „Palink” pēc atkārtota KP uzaicinājuma tomēr sniedza apvienošanās izvērtēšanai nepieciešamo informāciju, ļāva samazināt uzņēmumam piemērojamo naudas sodu.

Apvienošanās atļauja nepieciešama, ja izpildās likumā noteiktie kritēriji – šajā gadījumā iepriekšēja finanšu gadā apvienošanās dalībnieku kopējais apgrozījums pārsniedzis 25 miljonus latu un  iepriekšējā nomnieka – SIA „Rimi Latvia” – apgrozījums konkrētajās telpās pārsniedzis 1,5 miljonus latu.

Plašāks skaidrojums par apvienošanās kontroli situācijās, kad viens mazumtirdzniecības lielveikals vēlas nomāt tirdzniecības telpas, kuras līdz šim nomājis cits mazumtirdzniecības lielveikals, pieejams Konkurences padomes mājas lapā:

http://www.kp.gov.lv/uploaded_files/KPPP063AktivuNoma.pdf 

KP atgādina, ka jebkuram apvienošanās darījumam, kas atbilst Konkurences likumā noteiktajiem apgrozījuma vai tirgus daļas kritērijiem, nepieciešama KP atļauja. Jebkuru neskaidrību un šaubu gadījumā uzņēmēji tiek aicināti vērsies pēc konsultācijām KP.

Lēmums pieejami KP mājas lapā: 
http://www.kp.gov.lv/uploaded_files/2012/AE02-80_1210.pdfInita Kabanova
Konkurences padome  

Saistītie raksti

Bumbieri karstvīnā- Taizemes zupa (recepte)
Zināmi Bocuse d'Or Europe 2022 uzvarētāji
Pētījums: Gaujas nacionālais parks ir viena no tūrisma biznesam piemērotākajām vietām Latvijā
NRDATA POS: Planšete viesmīlim efektīvai restorāna vadībai
Garšvielu kokteilis virtuvē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts