Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Raksti

09.05.2011

KAS ĪSTI IR ROZĀ VĪNS VAI SĀRTVĪNS?

KAS ĪSTI IR ROZĀ VĪNS VAI SĀRTVĪNS? Pavasaris atnāk ar košām krāsām un viss kļūst vieglāks, gan domas, gan apģērbs, gan vīni, ko izvēlamies. Mūsu sadarbības partneri Francijā un Itālijā atzīst, ka tuvojoties vasarai cilvēki biežāk izvēlas atsvaidzinošus baltos un rozā vīnus. Latvijā rozā vīni ir mazāk populāri, iespējam tādēļ, ka trūkst informācijas.

Kas tad īsti ir rozā vīns vai sārtvīns?
Tas var būt apzīmēts kā Rose, Claret, Chiaretto  atkarībā no valsts, kurā vīns gatavots. Apzīmējums claret parasti tiek lietots, lai apzīmētu Bordo reģiona sārtos vīnus. Vēsturiski nosaukums cēlies viduslaiku Francijā. Šajā laikā fermentācijas periods parasti bija īss – viena, divas dienas un rezultātā vīni parasti bija bāli sārti, tie bija tikai nedaudz līdzīgi mūsdienu rozā vīniem.

No jauna apzīmējums Claret parādās 18 gadsimta sākumā, bet tagad jau ar to tiek apzīmēti daudz izcilāki, īpaši rūpīgi gatavoti vīni, ar izteiksmīgāku un dziļāku rozā krāsu, kas lielākoties tiek gatavoti Graves un  Medokā  - Bordo reģiona ziemeļrietumos.

Rozā vīns ir vidusceļš starp sarkano un balto vīnu. Dažkārt rozā vīnu iegūst samaisot, tomēr tradicionāli rozā vīnu iegūst no vīnogu miziņām. Pirms fermentācijas vīnogas saspiež un ļauj tām ievilkties 3-4 dienas, līdz miziņas ir vīnogu sulu iekrāsojušas maigi rozā krāsā. Rozā vīnu struktūrai nav tik augsts meicvielu un skābuma līmenis kā sarkanvīnā.

Ir ļoti daudz brīnišķīgu rozā stila vīnu. Eirovīns veikalos nu jau vairākus gadus par pieprasītāko rozā vīnu kļuvis  Chateau Thieuley no Bordo.  Vērojot pieaugošo mūsu pircēju interesei par rozā vīniem, šajā pavasarī, par īpašu degustācijsa cenu - 1.97 Ls  piedāvājam sārtvīnu no Itālijas - Chiaretto Rosato , kas ir darināts  “Barone Montalto” ražotnē.  Šim vīnam piemīt patīkams augļains aromāts. Pasniedzams labi atdzesēts pie viegliem salātiem un uzkodām, maigiem gaļas ēdieniem un siera vai arī kā aperitīvs.

Lai iepriecinātu savus klientus Eirovīns šopavasar piedāvā īpašas atlaides – 20 % ne tikai palašajam rozā vīnu klāstam, bet arī visiem baltajiem vīniem.

Izmantojiet šo iespēju un baudiet aromātiskus, vieglus un svaigu vīnus!

Mēs novēlam visiem pircējiem jauku, vieglām domām bagātu pavasari un noteikti atrast savu iemīļotāko šīs vasaras sārtvīnu.


SIA "Eirovīns"
Tel./fax: +371 67290021
Rūjienas iela 2a, Rīga
www.eirovins.lv

  

Saistītie raksti

Vidusjūras diētas popularitātes trumpis
Vietējās zivis dažādās gaumēs
Burrito ar vistu- recepte
Klasiskā meksikāņu salsa (recepte)
18. maijā seminārs- Gruzijas nacionālā virtuve


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts