Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Raksti

08.12.2023

Garšu baudījum un ziemas tradīciju svinēšana UNESCO Pasaules mantojuma pērlē, Kuldīgā

UNESCO Pasaules mantojuma pērle, Kuldīga, ziemas vēsumam iestājoties, pārvēršas par mirdzošu un omulīgu ziemas brīnumzemi, kurā baudīt ģimeniskus, draudzīgus un neaizmirstamus kopā būšanas mirkļus! Kuldīgā ziemas svinēšana un Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir sirsnības, siltuma, tradīciju un kultūrvēsturiskā mantojuma šarma piepildīts. Ikoniskais, Eiropā platākais ūdenskritums Ventas rumba vakara tumsā rotājas gaismu spēlēs, vecpilsētas romantiskās, šaurās ieliņas un vēsturiskās ēkas iegūst svētku mirdzumu. Un ar kārdinošu ziemas garšu aromātu Kuldīgas restorāni, kafejnīcas un krodziņi vilina baudīt autentisku, uguns siltuma un šokolādes maģijas piepildītu Kuldīgas Restorānu nedēļas piedāvājumu. 

Neaizmirstams Kuldīgas ziemas garšu baudījums 

Šīs nedēļas garumā, līdz 10. decembrim, Kuldīgas un tās apkārtnes restorānos, kafejnīcās un krodziņos svin gardēžu svētkus “Kuldīgas restorānu nedēļa 2023”, kas norisinās jau devīto sezonu un, kas kļuvusi par gardu tradīciju ne tikai kuldīdzniekiem, bet arī pilsētas viesiem. Šī ir unikāla iespēja baudīt ziemīgas garšas Kuldīgas labākajos un populārākajos gastronomijas galamērķos. 
Neatkarīgi no tā, vai esat sāļa vai salda, pikanta vai maiga ēdiena cienītājs, Kuldīgas Restorānu nedēļa piedāvā virkni unikālu, garšīgu iespēju katrai gaumei. Vairāk nekā 40 ēdieni, ko gatavo 14 labākie pavāri un, kas gatavoti, iedvesmojoties no uguns siltuma un šokolādes dekadences. Trīs ēdieni – uzkoda, pamatēdiens un deserts būs pieejami par 20 līdz 25 EUR. Vairāk: https://tastekuldiga.lv/piedavajumi/. 

Ziemassvētku burvība: gaismas un mūzikas maģija, vietējie labumi un gardumi

Kuldīgas ziemas svētku gaidīšanas laikā senas tradīcijas nevainojami mijas ar mūsdienīgiem kopā būšanas svētkiem un mirkļiem. Šeit notiek dažādi pasākumi, sākot no Ziemassvētku tirdziņiem un beidzot ar mūsdienīgām gaismu spēlēm virs Ventas rumbas. 
Kuldīgā, ziemas svētku gaidīšanas laikā, Ventas rumba rotāsies gaismu spēlēs “Četri gadalaiki. Ziema”. Gaismu spēles Ventas rumbā varēs vērot 8., 9.,15., 16., 25. un 31.decembrī. 

Svētku gaidīšanas laiks nav iedomājams bez Ziemassvētku tirdziņu dunas un tirgošanās prieka mutuļa. 15. un 16. decembrī tik tiešām Kuldīga dunēs pirmssvētku noskaņās, jo Kuldīgas radošajā Kaļķu ielas kvartālā un Kuldīgas vecpilsētas (UNESCO) centrālajās ielās, veikaliņos,  kultūrvietās, kafejnīcās, radošās telpās notiks pasākums “Ziemassvētki dun’Kuldīgā 2023”. Būs tirgošanās ar gardumiem, būs iespējams baudīt sezonālo gardumu degustācijas, sildīties ar ziemas karstajiem un aromātiskajiem dzērieniem un vēl daudz kas cits. “Ziemassvētki dun’ Kuldīgā 2023” ietvaros, 15. un 16. decembrī, Kuldīgas ielās būs citi gaismas un mūzikas pārsteigumi gan baznīcās, gan namu pagalmos, veikaliņos, salonos, gan Kuldīgas Adatu toņa jumta platformā un citviet. 

Domājot par dāvanām Ziemassvētkos sev tuvajiem, VisitKuldiga radījuši šī gada jaunumu – Kuldīgas novada dāvanu karte. Dāvanu karti var izmantot vairāk kā 50 Kuldīgas un novada viesmīlības, pakalpojumu un tirdzniecības uzņēmumos.  Vairāk informācija: www.visitkuldiga.lv 

Vecā gada aizvadīšana un jaunā gada sagaidīšana UNESCO pērlē. Gadam tuvojoties noslēgumam, Kuldīga kļūst par ideālu galamērķi, kur atvadīties no vecā un ar atplestām rokām sagaidīt jauno gadu. 2024. gadu sagaidīsim Kuldīgas pilsētas dārzā. Pirms pusnakts jaunā gada svinētājus muzikāli iesildīs DJ, savukārt plkst. 23.15 uz skatuves kāps Latvijā zināmā (leģendārā grupa “Credo”), kas iegriezīs īstu svētku ballīti un kopā ar mums visiem sagaidīs Jauno 2024. gadu. Pilsētas dārzā ziemīgās dejas turpināsies līdz plkst. 2.00. No plkst.23.00 līdz 1.00 virs Ventas rumbas būs skatāma gaismu spēle Ziemas stāsts.

Vēl nepiedzīvotas sajūtas un kopā būšanas prieks ir piedzīvojams Kuldīgā visu decembri:

Vairāk par Kuldīgas novadu un atpūtas, izklaides iespējām: www.visitkuldiga.com 
Restorānu nedēļas piedāvājumi: www.tastekuldiga.lv 
Naktsmītnes Kuldīgā un tās apkārtnē:
www.visitkuldiga.com/naktsmiers 


Jana Bergmane

Foto: Gints Širmelis Širmanis

  

Saistītie raksti

Kā ātri iemarinēt skumbriju
Ko Ziemassvētkos galdā ceļ citās valstīs
Tūrisma nozares vebinārs 13.maijā
Pasaule kafijas tasītē – iepazīstinām ar Cortese
5. janvāris Plkst. 18:00 Jaunākās Veģetārās virtuves receptes.


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts