Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

06.02.2012

VID nevienai iestādei nav atņēmis alkohola tirgošanas licenci par akcizēto preču aprites noteikumu pārkāpumiem

Pagājušajā gadā Rīgas pašvaldības policija sastādījusi 182 administratīvo pārkāpumu protokolus par akcizēto preču aprites noteikumu pārkāpumiem, taču Valsts Ieņēmumu dienests (VID) nevienai iestādei alkohola tirgošanas licenci nav atņēmis, – informē laikraksts “Diena”.

Par licences atņemšanu alkohola tirdzniecības noteikumu pārkāpējiem vai arī par to, lai likt tiem strādāt ne ilgāk kā līdz plkst.22, lemj VID, un pašvaldībai pašai neesot tiesību šādus komersantus apturēt.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169.3 pantu par ar akcīzes nodokli apliekamo preču aprites noteikumu pārkāpšanu juridiskām personām draud sods no 50 līdz 5000 latiem. Alkoholu tirgot starp plkst.22 un 8 ir atļauts tikai izklaides vietās kā kafejnīcas, bet ne veikalos, līdz ar to naktī iegādātais alkohols teorētiski ir jāizdzer uz vietas.

Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais norāda, ka VID faktiski nekad licenci alkohola tirgotājiem neatņemot, pat ja konstatēti atkārtoti pārkāpumi, un šāds maigums sankcijās viņam esot neizprotams.

“Statistika rāda, ka faktiski nav nevienas iestādes, kurai VID būtu atņēmis licenci, un tur jau ir tā problēma. Tirgoņi taču saprot, ka tad, ja pēc vairākiem pārkāpumiem seku nav, tādu arī turpmāk nebūs. Acīmredzot ir kāds veids, kā šie tirgoņi panāk VID amatpersonu mīkstāku nostāju pret šiem pārkāpumiem. Ja pieņemt lēmumu būtu deleģēts pašiem dzērājiem, būtu skaidrs, ka viņi ir ieinteresēti, lai pēc desmitiem var nopirkt alkoholu. Bet te jau deleģējums ir valsts amatpersonām,” ironizē Turlais.

Atbildi no VID pirmdienas laikā par to, cik veikaliem – kafejnīcām pēdējā gada laikā anulēta licence par alkohola tirdzniecības ierobežojumu pārkāpšanu, “Diena” neesot saņēmusi.

Avots: bar.lv


  

Vēl ziņas

Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!
Mājas Kafejnīcu Dienas sākas 29. jūnijā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts