Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

01.02.2012

Veikalos pērn visvairāk zagta kosmētika, alkohols, ikri, desas un siers

Pērn Latvijas tirdzniecības vietās visvairāk mēģināts zagt kosmētiku, kam seko alkohols, savukārt trešajā vietā ir ikri, desas un siers, liecina drošības risinājumu kompānijas AS «G4S Latvia» statistika par aizturētajiem.

Pērn samazinājies apģērbu zādzību mēģinājumu skaits. Starp zagtākajām precēm ir arī tabakas izstrādājumi, elektropreces un dažādi aksesuāri.
 
Kopumā pērn «G4S Latvia» aizturējusi vairāk nekā 2940 personas, no kurām 65% bijuši vīrieši un 35% - sievietes.
 
«G4S Latvia» drošības eksperti norāda, ka zādzību mēģinājumu statistika joprojām saglabājas augsta, taču tajā pašā laikā patlaban to skaits saglabājas nemainīgs un krasi nepieaug.
 
Pagājušajā gadā arī palielinājies degvielas un krāsainā metāla zādzības mēģinājumu skaits gan galvaspilsētā, gan reģionos.
 
«Zādzību mēģinājumu raksturs likumsakarīgi ir tieši vai netieši saistīts ar ekonomisko situāciju un tendencēm valstī. Piemēram, metāla un degvielas cenu kāpums pērn atspoguļojās arī zādzību statistikā. Ja degviela lielākoties zagta savām vajadzībām, tad dažādi metāla izstrādājumi - ar nolūku tos realizēt metāla uzpirkšanas punktos. Jāmin, ka zādzību riskam pakļautas gan ražotnes un industriālie objekti, gan sakaru tīklu uzņēmumi,» stāsta "G4S Latvia" Drošības funkciju departamenta direktors Jānis Ābele.
 
Arī šogad, visticamāk, pieaugšot degvielas zādzību gadījumu skaits, jo degvielas cena ir tuvu latam litrā. Līdztekus degvielas zādzībām prognozējams arī tabakas izstrādājumu zādzību skaita pieaugums, jo ar izmaiņām likumā par akcīzes nodokli no 1. janvāra degvielu, cigaretes vai alkoholu personīgām vajadzībām bez muitošanas Latvijā var ievest ne biežāk kā reizi nedēļā, nevis katru dienu, kā tas bija līdz šim.
 
«Tādēļ, iespējams, varētu samazināties no Krievijas ievesto cigarešu skaits, kas savukārt veicinās pieprasījumu pēc lētākām cigaretēm un, iespējams, stimulēs personas izdarīt zādzības gan no tirdzniecības, gan noliktavu objektiem,» prognozē Ābele.
 
Vienlaikus pērn ievērojami samazinājies ekonomisko spuldžu zādzību skaits, kas zagtāko preču topā iekļuva 2010. gadā pēc paziņojuma, ka «vecā standarta» elektroniskās spuldzes turpmāk netiks ražotas un turpmāk pārdošanā būs pieejamas tikai ekonomiskās spuldzes, kuru cena ir ievērojami augstāka.


Avots: bauskasdzive.lv

  

Vēl ziņas

Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!
Mājas Kafejnīcu Dienas sākas 29. jūnijā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts