Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

06.08.2012

Valmierā pieaug tūristu skaits

Valmieras Tūrisma informācijas centra (TIC) apkopotā statistika liecina  - šī gada pirmajā pusgadā apkalpoto klientu skaits tūrisma informācijas centrā salīdzinājumā ar pērnā gada šī paša perioda rādītājiem pieaudzis par 36%.

Kopējais apkalpoto klientu skaits no šī gada janvāra līdz jūlija vidum ir 4084 interesenti, no kuriem klātienē pēc informācijas vērsušies 3824 apmeklētāji, savukārt rakstiski un telefoniski apkalpoti 260 interesenti. Īpaši pieaudzis rakstisko pieprasījumu skaits, norādot uz tūristiem un ceļotājiem, kas vēlējušies saņemt informāciju elektroniskā formā, saziņai izmantojot e-pastu un sociālos medijus. 

Visvairāk apkalpoto klientu bijuši Latvijas iedzīvotāji, to īpatsvars pret kopējiem statistikas rādītājiem ir 87%, un pieaugums pret pagājušo gadu attiecīgā laika periodā - 35 %. Savukārt ārvalstu interesentu topa pirmās vietas ieņem Igaunijas tūristi ar 22% pieaugumu, Vācijas ar 59% pieaugumu, Somijas ar 31% pieaugumu un ceļotāji no Krievijas ar īpaši nozīmīgu pieaugumu pret pagājušo gadu - 275%. Tāpat Valmieru apmeklējuši arī tūristi no Spānijas, Francijas, Nīderlandes, Lietuvas un Lielbritānijas. Šogad novērojams pieaugums ceļotāju skaitā arī no Čehijas, Polijas un Beļģijas. 

„Tūristu skaita pieaugums šovasar vērojams visā reģionā un Latvijā kopumā. Uzskatu, ka apmeklētāju skaits Valmierā un apkārtnē saistāms ar uzsāktajām aktivitātēm, popularizējot Gaujas nacionālā parka teritoriju kā tūrisma galamērķi,” pauda Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja Inese Pabērza. 

Jautājumu loks, par ko Valmieras TIC apkalpotie tūristi interesējas, palicis nemainīgs. Vispieprasītākās tēmas bijušas suvenīru iegāde un piedāvājuma aplūkošana, kam seko interese par tūrisma informācijas centra organizētajiem pasākumiem. Jau ziņots, ka šogad Valmieras TIC īpaši aktīvi aicinājis iesaistīties dažādos pasākumos arī vietējos iedzīvotājus. Liela interese izrādīta par tādiem pasākumiem kā foto orientēšanās sacensības Valmieras pilsētas svētku un Muzeja nakts pasākumu laikā. Atsaucību guva pavasarī organizētie Valmieras gidu kursi, kā arī īpaši iecienīts ir nu jau par tradīciju esošais Valmieras fotokonkurss. Valmieras TIC apkalpotie klienti aktīvi izmantojuši  arī bezmaksas interneta pieeju, interesējušies par dažām brošūrām, kartēm Valmieras un Gaujas nacionālā parka teritorijā, kā arī vēlējušies apmeklēt dažādus pasākumus.

Arvien vairāk interesentu izvēlas informāciju ne tikai par Valmieras pilsētu, bet arī par tuvējo apkārtni, iepazīstot apskates objektus un atpūtas iespējas Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novados.

 Anita Deigele

  

Vēl ziņas

Aizvadīts jau 3.starptautiskais konkurss ”Learn, Know, Do, Can, Show”
Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts