Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

10.02.2016

Tūristi izvēlas ceļot pa Eiropu

Tūrisma kompānijas „Nikos Travel” vecākā ceļojumu konsultante,  Jolanta Lele stāsta, kā situācija pasaulē ietekmējusi ceļotāju paradumus, un iesaka, ko darīt tiem ceļotājiem, kuri nevēlas atteikties no braucieniem uz Ēģipti un citām valstīm, kurās ir nestabila drošības situācija.

Lielāka interese par Grieķiju un Bulgāriju – mazāka par Turciju.

Ir grūti nodalīt vienu populārāko galamērķi – šobrīd topa augšgalā ir iecienītākās slēpošanas vietas, tāpat ļoti pieprasīti ir nedēļas nogales braucieni pa Baltijas valstīm, kurus nereti izmanto ģimenes. Šie braucieni sniedz iespēju par salīdzinoši nelielu samaksu kopā ar bērniem apmeklēt delfināriju, paviesoties Tartu u.tml.

 Kā jau ierasts, ziemas sezonā ļoti populāras ir arī siltās zemes, lai gan, ņemot vērā situāciju pasaulē, pieprasījums ir krietni sarucis. Piedāvājumā ir palikuši tikai salīdzinoši dārgākie galamērķi – Kanāriju salas, Maldīvu salas, Apvienoties Arābu Emirāti, tāpēc ne katrs šobrīd var atļauties ceļot. Tuvojoties pavasarim, pieaug pieprasījums pēc ceļojumiem uz Grieķiju un Bulgāriju, savukārt, par Turciju interese ir mazāka. 

Atsāksies braucieni uz Hurgadu, uz Šarm ešŠeihu – vēl jāgaida
Šobrīd lielākā daļa tūroperatoru nepiedāvā braucienus uz Ēģiptes kūrortiem Hurgadu un Šarm ešŠeihu.Ceļotāji, lielākoties, paši atsakās no šiem galamērķiem, tikai aptuveni viens no desmit ceļotājiem nemaina plānus un paliek pie izvēlētā galamērķa Ēģiptē. Pārējie iespēju robežās izvēlas, piemēram, Kanāriju salas, taču mēs uzreiz brīdinām, ka tas ir pavisam cits cenu līmenis. Liela daļa Ēģiptes vietā izvēlas ceļojumus ar autobusu pa Eiropu, pat tādi ceļotāji, kuri agrāk neizvēlējās autobusu kā ceļošanas līdzekli.
 
13. februārī plānots pirmais brauciens uz Hurgadu pēc ilgāka pārtraukuma, braucienus uz Šarm ešŠeihu šajā sezonā visticamāk neatjaunosim. 

Mazāk uzturēties tūristu pulcēšanās vietās 
Tos ceļotājus, kuri, par spīti nestabilai drošības situācijai, tomēr vēlas doties uz Ēģipti un Turciju, aicinām pēc iespējas mazāk uzturēties sabiedriskās vietās ārpus viesnīcas, kur pulcējas liels skaits tūristu, jo tieši šādas vietas nereti kļūst par uzbrukumu mērķiem. 

Izvēloties braukt uz Ēģipti, iesakām izvēlēties tās viesnīcas, kurās piedāvā arī brokastis un vakariņas, lai pēc iespējas mazāk tiktu pamesta viesnīcas teritorija. Noteikti iesakām braukt tikai tūroperatora piedāvātajās ekskursijās, un neriskēt, piekrītot ekskursiju piedāvājumam uz ielas. 

Netaupiet uz apdrošināšanas rēķina!
Noteikti līdzi jāņem skaidru naudu, uzlādētus mobilos telefonus, jāpieraksta Latvijas vēstniecības vai pārstāvniecības telefona numurus un adresi attiecīgajā valstī, protams, iesakām arī netaupīt uz apdrošināšanas polises rēķina. Apdrošināšanas polise nemaksā tik dārgi, lai būtu vērts uzņemties risku un no tās atteikties. 

Ceļojuma apdrošināšanas polise ietver gan pirmo palīdzību, gan, nepieciešamības gadījumā, arī repatriāciju. Tāpat tā noderēs gadījumā, ja tiek bojāta vai pazaudēta bagāža, vai ceļojuma laikā nepieciešama juridiskā palīdzība. 

Kā vēsta senais teiciens – sargājiet paši sevi un arī Dievs jūs sargās, tāpēc aicinām netaupīt un iegādāties ceļojuma apdrošināšanu. Jāseko līdzi notikumiem pasaulē, jāraugās apkārt un jādomā par savu drošību! 

Jāievēro profilaktiskie pasākumi 
Runājot par Zikas vīrusa skartajām valstīm, jāmin, ka grupu ceļojumus uz šīm valstīm pagaidām neorganizējam, bet individuālie braucieni turpinās. 

Daudzi klienti jautā – braukt vai nebraukt? Šobrīd gan iesakām izvairīties no šādiem galamērķiem, īpaši grūtniecēm, bet, ja klients tomēr vēlas braukt, aicinām rūpīgi ievērot visus profilaktiskos norādījumus. 

Pārceļ ceļojumus un gaida situācijas stabilizēšanos
Nestabilā politiskā un drošības situācijā virknē valstu nenoliedzami ir ietekmējusi tūrisma operatoru darbu. Runājot tieši par mūsu uzņēmumu, jāsaka, ka, protams, daļa klientu ir atteikušies no ceļojumiem, nereti tāpēc, ka ģimene, kas var atļauties braucienu uz Ēģipti, ne vienmēr var atļauties pilnā sastāvā doties uz Kanāriju salām. Ir klienti, kuri pārceļ braucienus uz vasaras sezonu, ar cerību, ka situācija noskaidrosies. 

No vienas puses, mēs, protams ceram, ka situācija pasaulē stabilizēsies, taču, no otras puses, gatavojam aizvien jaunus tūrisma maršrutus un esam gatavi mainīt savu darba stilu. Esam gatavi izstrādāt un piedāvāt klientiem jaunas programmas. Neatkarīgi no situācijas pasaulē, tūrisma operatoriem ir jāattīstās un jāpiedāvā jauni produkti.   

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts