Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

09.10.2017

Starptautiskajā augstskolu vērtējumu rangā pārsvarā ir atrodamas privātās nevis valsts augstskolas

Septembra beigās Latvijā viesojās Peru augstskolas Universidad San Ignaciode Loyola Tūrisma administrācijas programmas direktore Diana Guerra Chirinos, kas biznesa augstskolā Turība tūrisma un viesmīlības studiju  programmu studentiem lasīja lekcijas: Dienvidamerika kā globālais tūrisma galamērķis; Tūrisms, tūrisma attīstība un plānošana Peru; liekot uzsvaru uz tūrisma biznesa vidi un tendencēm. Diana stāsta par privāto augstskolu izglītības sistēmu un tūrisma programmas pieprasījumu Peru, kā arī dalās ar saviem iespaidiem par redzēto Latvijā.  


Starptautiskajā augstskolu vērtējumu rangā pārsvarā ir atrodamas privātās nevis valsts augstskolas 

Vairumsaugstāko izglītības iestāžuPeru ir privātas. Valsts universitātes ir dažas, nozīmīgākās ir tikai piecas.Salīdzinājumam jāmin, ka Peru nav kā Eiropā, kur skaitās prestiži studēt valsts universitātē, jo Latīņamerikā kopumāprivātās augstskolas skaitās labākas, kā valsts augstskolas. Ja paskatāmies starptautiskajā augstskolu vērtējumu rangā, tad arī tur pārsvarā ir atrodamas tieši privātās augstskolas, nevis valsts. 

Šobrīd Peru izglītības sistēmā privātajā sektorā notiek vērienīgas reformas. Pirmo reizi valsts un  Izglītības Ministrija strādā ar privātajām augstskolām. Pirms tam šīm augstskolām nebija nekādu noteikumu no valsts un valdības puses - tās strādāja zem saviem uzstādījumiem un regulācijām. Pirms gada tika izveidota regulāciju organizācija, kas strādā ar privātajām augstskolām, seko līdzi izglītības kvalitātei, studiju ilgumam un noteikumiem. 

Lai Peru iegūtu Bakalaura grādu, ir jāstudē pieci gadi atšķirībā no citu valstu augstskolām, kurās nepieciešami trīs vai četri gadi, lai iegūtu augstāko izglītību. Lai ātrāk pabeigtu studijas, studenti mēdz studēt arī vasaras mēnešos, ko neatbalsta valdība un strikti nosaka, ka gada laikā drīkst būt nokārtoti tikai divi semestri. Šī ir viena no reformām ko šobrīd ieviešam. 

Peru valdība ir atbildīga par absolventiem un par to, lai būtu izglītoti darbinieki

Peru valdība privātajās augstskolās tagad regulē un nosaka kredītpunktu skaitu, ir atbildīgi par absolventiem un par to, lai būtu izglītoti darbinieki. Privātajām augstskolām šobrīd jāveic tirgus izpēte, lai redzētu jaunas karjeras iespējas un, līdz ar to, veidotu jaunas atbilstošas studiju programmas. Pirms reformām šādas izpētes nebija jāveic. Pašlaik ir pārmaiņu process, lai uzlabotu esošo sistēmu. 

Mēs strādājam, lai privātajām augstskolāmbūtu valsts noteikumiem atbilstošas studijas un līdz ar to spēcīgāka saikne ar citām Latīņamerikas universitātēm, lai būtu iespējama studentu apmaiņa. Pirms tam tas bija ļoti grūti izdarāms ne tikai Latīņamerikā, bet arī Eiropā, ASV un citur. 

Salīdzinoši ar Latviju, par izglītību Peru ir jāmaksā gan valsts izglītības iestādēs, gan privātajās augstskolās. Privātās augstskolas ir ļoti dārgas, savukārt valsts universitātēs studiju maksa ir daudz zemāka.

Pieprasītākā studiju programma - Tūrisma un Viesmīlības vadība

Viena no pieprasītākajām programmā mūsu augstskolā Universidad San Ignaciode Loyola ir tūrisms un tā ir viena no spēcīgākajām fakultātēm -Tūrisms, Viesmīlības un Gastronomijas Menedžments, kurā uzsvars tiek likts uz praksi.Veicam pētījumus, izstrādājam mārketinga un biznesa plānus. 

Salīdzinot ar izglītības sistēmu Latvijā, Biznesa augstskolā Turība unUniversidad San Ignacio de LoyolaPeru,varuteikt, kalīdzība ir liela. Abāsprivātajāsaugstskolāspieprasītākāstudijuprogramma ir  Tūrisma un Viesmīlības Menedžments. Arī studiju kursi ir līdzīgi- Ievads tūrismā, Tūrisma plānošana, Tūrisma mārketings,  kā arī daudzfunkcionālās mācību telpas,kas ļauj studentiem studiju laikā iegūtās zināšanas pielietot praktiski.
Tas, pie kā mēs šobrīd strādājam, ir Maģistrantūras ieviešana tūrisma studiju programmā, kas pie jums jau ir pieejama. 

Studentiem Latvijā būtu nepieciešama lielāka disciplīna 

Biznesa augstskolā  Turībair daudz ārzemju studentu un, manuprāt, uzņemt ārzemju studentus nav viegli. Šeit ir daudz studentu no Indijas un Pakistānas.  Ārvalstu studentiem ir nepieciešams Starpkultūrukurss, jo mēs, tomēr, esam tik atšķirīgi. Ir sarežģīti vadīt nodarbības, kad kursā ir tik dažādi studenti, tāpēc domāju, ka ir nepieciešams kultūras kurss pirms notiek nodarbības kopā ar pārējiem. 

Peru studenta vidējais vecums ir mazāks nekā Latvijā, jo manis pārstāvētajā fakultātē ir arī 16 gadīgi studenti.  Bieži nākas runāt ar studentu vecākiem, tāpēc pie mums situācija ir mazliet kā vidusskolā. Latvijā studenti ir ļoti brīvi, viņiem  noderētu lielāka disciplīna.

  

Vēl ziņas

Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai
Veiksmīgi noritējis seminārs Somijas medijiem un tūrisma nozares pārstāvjiem


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts