Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

06.09.2019

Spraiga un aizraujoša Latvijas pavāru debija pasaulē izcilāko pavāru konkursa “Bocuse d’Or” atlasē

Riga Food 2019 otrā dienā īpaši spraiga un nozīmīga izvērtās diviem Latvijas šefpavāriem – Dināram Zvidriņam un Jurim Latišenokam, kas intensīvā 8 stundu ilgā sacensībā cīnījās par iespēju pārstāvēt Latviju prestižajā visas pasaules pavāru konkursā Bocuse d’Or 2020.gadā. Katrai no pavāru komandām bija jāpiedāvā savas unikālas garšas nianses zandarta un paipalas gaļas ēdieniem,  ar ko pārsteigt žūriju. Šajā sacensībā sevišķs uzsvars ir uz gatavošanas tehniku, taču tikpat liela nozīme ir izsmalcinātai garšai. 

Lai noteiktu uzvarētāju, pavāru darbam uz vietas sekoja līdzi starptautiskā profesionāļu žūrija – Jo Nelissens (Jo Nelissen) no Belģijas, Fransiāne Tartari (Franciane Tartari) no Anglijas, Aleksandrs Prokopovičs (Aleksander Prokopovich) no Krievijas, Dmitrijs Demjanovs, Emannuels Ville (Emannuelle Wille), Pāvels Gurjanovs, un Tarvo Stints no Igaunijas, Jerts Klecke (Gert Kletzke) no Zviedrijas un Jērns Lī (Jorn Lie) no Norvēģijas, liela daļa no kuriem paši ir agrāk startējuši Bocuse d’Or konkursos vai arī ir savu nacionālo komandu treneri. 

Pavāru meistarību vērtēja arī īpaši uzaicināta Goda žūrija, tās vidū arī šefpavārs Jānis Zvirbulis, kas savulaik kulinārijas meistarību apguvis Bocuse d’Or akadēmijā Lionā. Zvirbulis pēc konkursa pauda prieku, ka Latvijā beidzot notiek tāds līmeņa pavārmākslas pasākums, un izcēla to, ka Latvijas gastrotūrisma sfērai dalība šajā konkursā dos ļoti lielu plusu, jo pagaidām mūsu pavāri vēl ir mazpazīstami pasaules mērogā.

Profesionālās žūrijas rezumē pirms rezultātu paziņošanas 6.septembrī sniedza Igaunijas Bocuse d’Or nacionālās komandas vadītājs Dmitrijs Demjanovs, atzinīgi novērtējot to, ka Latvijas pavāriem ir ļoti lielas ambīcijas, motivācija un viņu starts bija labs, bet tas nekad nav viegls un prasa lielu darbu. 

Šāda mēroga konkursā dalībniekiem jābūt lieliskai augstās gastronomijas izjūtai un izpratnei par to, kā veidojas garša, kāds ir produkta sastāvs, tā dinamika, proporcija, konsistence, arī jāpievērš īpaša uzmanība vietējiem produktiem. Pieredzējušais kulinārijas eksperts arī norāda, ka Latvijas komandai būtu svarīgi ielūgt labus konsultantus, raugoties visdrīzāk Ziemeļvalstu virzienā, kas regulāri ierindojas Bocuse d’Or laureātu augšgalā. 

“Baltijas valstīm nepieciešams veidot savu kulināro loku, jo mums Latvijā, Lietuvā un Igaunijā ir liels brīnišķīgu vietējo produktu klāsts, ko var pretnostatīt augstajai gastronomijai, tāpēc nav svarīgi, kurš uzvarēs konkursā, bet svarīgi ir piedalīties, parādot to, ka mēs, mazās Baltijas valstis, arī spējam izturēties pret produktiem tikpat izjusti kā valstis ar senu gastronomisku vēsturi,” konkursa nozīmi reģionā komentēja Demjanovs. Igauņu šefpavārs atzina arī, ka Latvijā konkurss ir noorganizēts ļoti labā līmenī, sevišķi izceļot tā dzinējspēku – Pavāru kluba valdes priekšsēdētāju Svetlanu Riškovu. 


Riga Food 2019 izstāde vēl turpināsies 6.un 7.septembrī, un arī šajās dienās vēl notiks aizraujoši pavāru, bārmeņu un tējas meistaru konkursi. Plašāka programma http://www.bt1.lv/rigafood/visit.php .
 


Emīlija Buša

Galerija

  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts