Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

28.09.2021

Šonedēļ norisināsies Latvijas Vīnziņu čempionāts

2021. gada 29. septembrī norisināsies jau 16. vīnziņu jeb someljēru konkurss. Šogad tas notiks Wellton Hotel Riverside un galvenais atbalstītājs otro gadu pēc kārtas būs Georgian National Wine Agency.

National Wine Agency ir Gruzijas Lauksaimniecības ministrijas struktūrvienība, kas nodarbojas ar:
Vīna ražošanas kvalitātes kontroli un sertifikāciju;
  • Gruzijas vīna popularizēšanu un izpratnes veicināšanu;
  • Eksporta potenciāla pieauguma veicināšanu;
  • Gruzijas vīnogulāju un vīna kultūras izpēti un popularizēšanu, kā arī daudziem citiem, ar vīnu un vīnogulājiem saistītiem jautājumiem.

Čempionātā, kā jau katru gadu, ir aicināti piedalīties arī viesu dalībnieki un žurijas locekļi no Igaunijas, Lietuvas un šogad arī no Gruzijas un Serbijas. Diemžēl, dēļ sarežģītās situācijas Covid-19 sakarā, dalībnieki un žūrijas locekļi no Gruzijas un Serbijas nevar ierasties, taču mūsu kaimiņi Igaunija un Lietuva dalību ir apstiprinājuši. 

Papildus čempionāta lieldraugam Georgian National Wine Agency, čemionātu atbalsta arī ilggadējais sponsors, zīmols Riedel ar glāzēm - sekmīgai čemionāta norisei. Ar alkoholisko dzērienu paraugiem mūs atbalsta kompānijas Rskorpions, Liviko, MoselWeins, Garage, Eugesta un partneri, Altia Latvia un Interbaltija AG.

Latvijas Vīnziņu (Sommeljēru) asociācija ir dibināta 2002. gada 3. oktobrī. Tā ir brīvprātīga sabiedriska bezpeļņas organizācija, kas vēlas apvienot tās fiziskās un juridiskās personas, kuras profesionāli saistītas ar vīnu un citu dzērienu izvēli, pirkšanu, pārdošanu un servēšanu.

Saskaņā ar tās statūtiem, asociācijas mērķis ir attīstīt vīna kultūru Latvijā, un tās tiešais uzdevums ir organizēt vīna viesmīļu profesionālo apmācību un viņu atestāciju.


Jānis Kaļķis

  

Vēl ziņas

Jūrmalā durvis vērusi jauna viesnīca Rixwell Collection Seaside Hotel
Valmiermuižas alus šī gada pirmajos trīs mēnešos sasniedzis alus pārdošanas rekordu
Šefpavāru atziņas
Pagarināts eko kampaņas termiņš: pieņem pārstrādei virtuves piederumus līdz maija beigām
Investējot 1,3 miljonus eiro, McDonald’s atver jaunu restorānu Latvijā


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts