Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

31.01.2014

Šodien varam svinēt degvīna dzimšanas dienu

31.janvāris tiek neoficiāli dēvēts par degvīna dzimšanas dienu. Šajā datumā 1865. gadā pasaules slavenais zinātnieks Dmitrijs Mendeļejevs aizstāvēja savu doktora disertāciju „Par spirta un ūdens savienošanu”. Darba mērķis bija spirta un ūdens īpatsvara pētīšana, atkarībā no to koncentrācijas un temperatūras. Šobrīd Baltijas lielākais dzērienu ražotājs „Latvijas balzams” ražo degvīnu, izmantojot tradicionālo krievu tehnoloģiju. 

Pastāv dažādas interpretācijas par to, kuru laiku un valsti var saukt par degvīna īsto dzimšanas vietu un vai šo alkoholisko dzērienu tiešām var dēvēt par krievu degvīnu. 
Šī dzēriena ražošanas procesā nozīme ir gan izejvielām un receptei, gan arī izmantotajai tehnoloģijai un kvalitātes standartiem.

Tomēr tieši tradicionālā krievu ražošanas tehnoloģija ļauj iegūt augstas kvalitātes degvīnu, jo tās pamatā ir precīzi ievērota un otro gadu simteni aprobēta tehnoloģija. Ražošanas procesā spirta un ūdens sajaukuma filtrēšana tiek veikta brīvā plūsmā, mehāniski neiejaucoties. Spirta un ūdens maisījums gravitācijas ietekmē lēni tiek filtrēts caur trim secīgiem filtriem: kvarca smilšu, Krievijas bērza kokogļu un atkal kvarca smilšu filtram. Rezultātā tiek iegūts tradicionālais krievu degvīns, t.s. „krievu vodka”, kam tālākā gaitā var tikt piemērota papildus filtrēšana, pievienotas receptūrā paredzētās papildus sastāvdaļas, piemēram, cukurs vai aromatizatori.

Tradicionālās krievu tehnoloģijas ietvaros filtrēšana tiek veikta kolonu filtrēšanas sistēmā, kas ir lieli vairākus ēkas stāvus augstas iekārtas, tāpēc tikai nedaudzās alkohola ražotnēs to iespējams izmantot. Ar šo īpaša ir „Latvijas balzams” rūpnīca, kurā, izmantojot krievu tradicionālo tehnoloģiju, gadā saražo teju 29 miljonus litru degvīna. Šobrīd „Latvijas balzams” rūpnīcā tiek gatavoti 42 dažādu garšu un zīmolu degvīni 160 pasaules valstu tirgiem. Apmēram 93% no saražotā degvīna apjoma tiek eksportēts, un lielākais eksporta tirgus degvīna produkcijai ir ASV. 


„Lai gan divas galvenās degvīna sastāvdaļas ir spirts un ūdens, taču dzēriena kvalitātes atslēga ir arī izmantotajās tehnoloģijās.
 Tradicionālās krievu tehnoloģijas filtri nodrošina augstāko kvalitāti, bet atsevišķu dzērienu ražošanā šo filtrāciju papildina arī sudraba, zelta un citi – vēl unikālāki – filtri, kā arī specifiskas mūsu kompānijā attīstītas tehnoloģijas, piemēram, filtrācija zemas temperatūras apstākļos un citas. 
Izcils degvīns ir tāds, kam ir viegla raksturīgā smarža un garša bez uzmācīgām, spēcīgām notīm – dzidrs, ar tīru garšu un baudīts atbildīgi,” komentē „Latvijas balzams” komercdirektors Valters Kaže.

 
Dana Hasana

  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts