Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

14.09.2015

Rīgā notiks starptautiska konference par industriālo mantojumu tūrismā

18. septembrī Rīgā notiks gadskārtējā starptautiskā konference par tēmu “Industriālais mantojums – perspektīvas ilgtspējīga tūrisma attīstībai Eiropā”.

Konferenci rīko Eiropas Kultūras tūrisma tīkls (ECTN, European Cultural Tourism Network) sadarbībā ar Vidzemes Tūrisma asociāciju (VTA).

Šā gada konference tiek veltīta Eiropas Rūpniecības un tehniskā mantojuma asociāciju federācijas E-FAITH (European Federation of Associations of Industrial and Technical Heritage)  izsludinātajai kampaņai “2015 - Eiropas tehniskā un rūpnieciskā mantojuma gads”. Konference tiek rīkota saistībā ar Eiropas kultūras mantojuma dienām, kas notiek katru gadu Eiropas Savienības valstīs septembra mēnesī.

Konferences laikā tiks apspriestas jaunākās tendences tūrisma jomā, ieskaitot inovācijas, radošumu, dizainu, pētījumus, kā arī sniegs risinājumus galvenajām problēmām ilgtspējīga tūrisma produktu attīstībā, izmantojot industriālo mantojumu. Konference beigu daļā paredzētas  debates un atklātas diskusijas ar dalībniekiem.

Konferencē piedalīsies īpaši uzaicinātie viesi no Eiropas kultūras un dabas mantojumu organizācijas “Europa Nostra”, FEDECRAIL, E-FAITH un vairāki industriālā mantojuma tūrisma eksperti un profesionāļi no Beļģijas, Rumānijas, Serbijas, Krievijas un Horvātijas, kuri prezentēs metodes un konceptus organizētās paralēlajās darba grupās, kā arī sniegs praktiskus ieteikumus, kā saglabāt, atjaunot, izmantot un veicināt industriālo mantojumu ilgtspējīga tūrisma attīstībā kopā ar ECTN biedriem no 10 Eiropas Savienības valstīm - Grieķijas, Latvijas, Zviedrijas, Kipras, Bulgārijas, Spānijas, Portugāles, Polijas, Horvātijas un Lielbritānijas.

Latviju konferencē pārstāvēs Kultūras ministrija, Ekonomikas ministrijas Tūrisma attīstības valsts aģentūra un Vidzemes novada pašvaldību pārstāvji. Īpaša konferences sadaļa tiks veltīta Latvijas industriālajam mantojumam un tā izmantošanai tūrisma attīstībā un veicināšanā. Tās laikā tiks prezentēts industriālais dzelzceļa mantojums “Gulbenes-Alūksnes Bānītis”, kā arī piemēri, kā izmantot bijušo dzelzceļa infrastruktūru tūrisma attīstībā.

Konferences laikā notiks īpaša starptautiskas balvas pasniegšanas ceremonija “ECTN Award 2015”. Ceremonijas laikā tiks paziņoti trīs uzvarētāji, kuriem tiks piešķirta nominācija “Ilgtspējīga kultūras tūrisma galamērķis 2015” un balva. No Latvijas konkursā par nomināciju tika pieteikta Limbažu filca fabrika, Piebalgas porcelāna fabrika un Daugavpils skrošu rūpnīca.

Konference notiks viesnīcas “Radisson BLU Daugava” konferenču zālē “Lielupe”. Sākums 18. septembrī plkst. 9.30. Sarīkojums turpināsies nākamajā dienā, 19. septembrī, kura laikā tiks apmeklēti industriālā mantojuma objekti Vidzemē – S. Eizenšteinam veltītais kino muzejs bijušajā dzelzceļa stacijā Ķeipenē, Vecpiebalgas porcelāna fabrika un Līgatnes industriālais kultūras mantojums.

Konference notiks angļu valodā.

ECTN ir vienīgais Eiropas mēroga tīkls kultūras tūrisma attīstībai un veicināšanai, kas apvieno tūrisma un kultūras nozares profesionāļus, kuri strādā dažādos Eiropas reģionos, lai dalītos pieredzē un nodrošinātu informācijas apmaiņu par labās prakses piemēriem un veicinātu jaunas pieejas un inovācijas. 2012. gada novembrī, Vidzemes Tūrisma asociācija (pirmā organizācija Latvijā) kļuva par ECTN biedru, kas nostiprina Vidzemes reģionu kā kultūras tūrisma galamērķi Eiropā un veicina kultūras projektu ieviešanu nākotnē reģiona attīstībai. 2013. gada aprīlī, Vidzemes Tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētājs Raitis Sijāts tika ievēlēts par ECTN viceprezidentu.

Reģistrācija un pasākuma programma pieejama šeit:

http://www.culturaltourism-network.eu/conference-2015.html

 Ieva Treija, ECTN koordinatore

  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts