Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

17.04.2018

Pārtikas piegādes ķēdēm tiek gatavotas jaunas direktīvas

16. aprīlī, Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis piedalīsies ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē, kurā dalībvalstīm tiks prezentēts direktīvas projekts par negodīgām tirdzniecības praksēm. Direktīvas mērķis ir ierobežot negodīgas tirdzniecības prakses visā pārtikas piegādes ķēdē, nosakot minimālo sarakstu ar aizliegtām tirdzniecības praksēm starp pārtikas preču piegādātāju un pircēju.

Direktīvas projekts paredz, ka turpmāk par negodīgām tirdzniecības praksēm tiks uzskatīti, piemēram, tādi norēķinu termiņi, kas produktiem, kuri ātri bojājas, pārsniegs 30 dienas. Tāpat par negodīgām tirdzniecības praksēm uzskatīs vienpusēju piegādes līguma nosacījumu maiņu, pasūtījumu atcelšanu neilgi pirms preču piegādes u.tml.  Pārtikas produktu pircējiem tiks uzlikts aizliegums šādas prakses piemērot. Latvija pozitīvi vērtē Eiropas Komisijas iniciatīvu ES pārtikas piegādes ķēdes darbības uzlabošanai, izstrādājot direktīvas priekšlikumu, un uzskata, ka tas ir labs sākums vienotai ES līmeņa pieejai negodīgo tirdzniecības prakšu novēršanai.

Padomes sanāksmē dalībvalstis turpinās meklēt risinājumu arī tādai globāli aktuālai problēmai kā pārtikas zudumi un izšķērdēšana. Katru gadu pasaulē gandrīz trešdaļa (aptuveni 1,3 miljardi tonnu gadā) cilvēku uzturam paredzētās pārtikas iet zudumā vai tiek izšķērdēta visos pārtikas ražošanas un piegādes posmos. Šobrīd notiek diskusijas, vai ES var uzņemties līdz 2030. gadam uz pusi samazināt vispārējo pārtikas atkritumu un zudumu daudzumu uz vienu iedzīvotāju.

Ir plānots izstrādāt vadlīnijas par jautājumiem, kas skar pārtikas un barības atkritumu samazināšanu, un veicināt produktu ziedošanu labdarības organizācijām. Zemkopības ministrija uzskata, ka nepieciešams izglītot patērētājus par pārtikas produktu derīguma termiņiem, kā arī jāturpina īstenot izglītojošus pasākumus ES skolu apgādes programmā, piešķirot atbalstu augļu un dārzeņu ražotāju organizāciju darbības programmām. Tāpat nākotnes KLP izstrādes laikā ir būtiski paredzēt arī investīciju atbalsta pasākumus bezatlikumu tehnoloģiju ieviešanai.

 

Informācijas avots - Zemkopības ministrija

  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts