Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

26.01.2015

Nīderlandiešus interesē Latvijas tūrisma piedāvājums

Mūsu valsts nacionālais stends nozares izstādē Utrehtā – pamanāms un labi apmeklēts.

Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) nacionālo stendu izstādē „Vakantiebeurs” Nīderlandes pilsētā Utrehtā organizēja otro reizi un atkārtoti pārliecinājās, ka atsaucība no nīderlandiešu puses ir liela.

TAVA tūrisma tirgus speciāliste Lelde Beņķe stāsta: „Izstādes apmeklētājus varēja nosacīti sadalīt trijās grupās. 

Viena daļa bija tādi, kas bija jau rezervējuši sev braucienus uz Latviju un vērsās stendā ar praktiskiem jautājumiem, piemēram, par pārvietošanās iespējām ar sabiedrisko transportu, viesnīcu piedāvājumu konkrētā cenu klasē, izklaides iespējām un, protams, tūrisma produktiem.”     

Daļa apmeklētāju piederēja pie tiem aktīvajiem nīderlandiešu ceļotājiem, kas pastāvīgi meklē jaunus tūrisma galamērķus. 

Viņi neko daudz par mūsu valsti nezināja, bet brauciens uz Latviju, izmantojot personīgo auto, treileri vai kemperi, šiem cilvēkiem šķita vilinošs. Arī viņus interesēja praktiski jautājumu par prāmju savienojumiem, kempingiem, restorānu cenām u. c. 

Nereti nīderlandieši bija patīkami pārsteigti, ka operas izrāžu un daudzas citas cenas, ņemot vērā viņu ienākumus, ir tik zemas.

Pie mūsu pavasarīgi zaļā stenda ar tūrisma saukli „Latvia. Best Enjoyed Slowly” (Izbaudi Latviju nesteidzoties!) pakavējās arī tādi izstādes apmeklētāji, kas bija jau ceļojuši pa Latviju. Pārsvarā tika izteikti komplimenti par mūsu skaisto dabu un garšīgo ēdienu, taču kritisku novērtējumu izpelnījās sliktais ceļu stāvoklis.  

Jaunākie Nīderlandes tūristu pētījumi rāda, ka pamazām mainās ceļotāju paradumi un arvien biežāk garāku tūrisma braucienu vietā tiek izraudzīti īsi. To varēja just arī izstādes laikā Latvijas stendā, kad liela interese bija par Rīgu kā tūrisma galamērķi, kur pavadīt nedēļas nogali.

Tieši Rīga bija arī vieta, par kuru visbiežāk vēlējās uzzināt jaunieši. Viņi bija dzirdējuši labas atsauksmes par mūsu galvaspilsētu no paziņām, kā arī bija informēti par lētās aviosabiedrības „Wizz Air” reisu maršrutā Eindhovena – Rīga. Šo pašu vecuma grupu saistīja Siguldas piedāvātās aktīvās atpūtas iespējas – gumijlēkšana virs Gaujas senlejas un vizināšanās bobslejā trasē.

Interesenti stendā varēja saņemt tūrisma informatīvos izdevumus un noskatīties jaunos TAVA videoklipus par mūsu novadiem.

TAVA speciāliste Lelde Beņķe atzīst: „Nīderlandiešiem nenoliedzami ir interese par mūsu valsts tūrisma piedāvājumu. Turklāt ceļošanas paradumi ir dažādi – ir gan tādi cilvēki, kas vēlētos atbraukt pie mums un pavadīt garas vasaras brīvdienas, nakšņojot kempingā un nodarbojoties ar aktīvo tūrismu un velo tūrismu, gan tādi, kurus vilina īsas brīvdienas pilsētā. Piedalīšanās izstādē „Vakantiebeurs” paver lielisku iespēju uzrunāt Nīderlandes tūristus, un šī iespēja būtu jāizmanto arī nākamgad.”

Nacionālajā stendā, kuru apmeklēja arī Latvijas vēstnieks Nīderlandes Karalistē Māris Klišāns, strādāja pārstāvji no Kurzemes, Vidzemes un Latgales reģiona tūrisma asociācijām, Latvijas kempingu asociācijas, Viesnīcu un restorānu asociācijas un Siguldas novada domes.

Centrālās statistikas pārvaldes dati rāda, ka 2014. gada deviņos mēnešos Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs tika apkalpots par 22 % vairāk Nīderlandes tūristu nekā 2013. gada pirmajos deviņos mēnešos.

Latvijas nacionālais stends izstādē Utrehtā tika organizēts ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu.

Sagatavojusi Inta Briede, TAVA (www.tava.gov.lv; www.latvia.travel) sabiedrisko attiecību speciāliste, tālr. 67358152; inta.briede@latvia.travel

  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts