Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

03.03.2016

Latvijas iedzīvotāji ir aktīvi interneta lietotāji

Latvijas iedzīvotāji joprojām ir vieni no aktīvākajiem interneta lietotājiem Eiropā, ieņemot devīto vietu starp 28 Eiropas Savienības dalībvalstīm, liecina jaunākais Eiropas Savienības Digitālās ekonomikas un sabiedrības indekss (DESI).

Latvija savu pozīciju gada laikā nav mainījusi. Tikmēr pirmajā vietā šogad ierindojusies Dānija, savukārt kaimiņi – Igaunija un Lietuva ieņem attiecīgi piekto un desmito vietu. 

Jaunākie dati atklāj, ka Latvijā palielinājies lietotāju skaits, kas internetu izmanto jaunāko ziņu lasīšanai, kur mūsu iedzīvotāji par piektdaļu pārspēj vidējo rādītāju Eiropā. Tāpat turpina mainīties iedzīvotāju paradumi – arvien vairāk tiek izmantoti sociāli tīkli un populārāka kļūst iepirkšanās internetā.

Arī elektronisko sakaru infrastruktūras dati nedaudz uzlabojušies, salīdzinot ar pētījumu pirms gada.Tas atklāj, ka mājsaimniecību skaits, kurām pieejams ātrdarbīgas platjoslas internets, sasniedzisjau 91%, savukārt fiksētā platjosla pieejama 65% mājsaimniecību Latvijā. 

Tas skaidrojams arī ar pakalpojumu sniedzēju piedāvājumu, piemēram, internets ar optisko ātrumu līdz 1 Gbit/sek pieejams jau gandrīz 500 tūkstošiem, savukārt modernizētais vara kabeļu tīkls ar ātrumu līdz 60 Mbit/sek jau 180 tūkstošiem mājsaimniecību.

“Lai gan internetu lietojam vairāk, pētījumā redzams, ka citu valstu iedzīvotāji interneta infrastruktūras dotās priekšrocības izmanto aktīvāk. Nedrīkstam atpalikt, tāpēc aktīvi jāturpina iedzīvotājus izglītot par digitālāsvides priekšrocībām. Priecē tendence valsts pārvaldes jomā – pētījums apliecina, ka pēdējā gada laikā Latvija spējusi palielināt e-pakalpojumu pieejamību,”stāsta Juris Gulbis. 

Digitālās ekonomikas un sabiedrības indekss ir rādītājs, ko izstrādājusi Eiropas Komisija (ĢD CNECT) ES valstu attīstības novērtēšanai ceļā uz digitālo ekonomiku un sabiedrību. Tajā summēts attiecīgo rādītāju kopums, strukturējot 5 aspektos: savienojamība, cilvēkkapitāls, interneta izmantojums, ciparu tehnoloģiju integrācija un digitālie publiskie pakalpojumi.Zanda Šadre  

Vēl ziņas

Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!
Mājas Kafejnīcu Dienas sākas 29. jūnijā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts