Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

31.05.2013

“Latvijas balzams” peļņa pirmajā ceturksnī augusi par 43%

2013. gada pirmā ceturkšņa AS “Latvijas balzams” (LB) neauditētā peļņa sasniegusi  449 tūkstošus latu, kas ir par 43% vairāk nekā 2012. gada attiecīgajā periodā. Šo rezultātu izdevies sasniegt pateicoties mērķtiecīgam darbam produkcijas attīstībā - jaunu konkurētspējīgu produktu radīšanai, izvērtējot vietējā un eksporta tirgu pieprasījumu tendences – atzīst uzņēmuma ģenerāldirektors Guntis Āboltiņš - Āboliņš. Uzņēmuma neauditētais apgrozījums 2013. gada 1. ceturksnī bija 15,2 miljoni latu, kas ir par 0.6% mazāk nekā 2012. gadā pārskata periodā. 
 
“Latvijas balzams”,  kā viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem valstī,  2013. gada 1. ceturksnī nodokļos valsts budžetā LB ieskaitījis 11,3 miljonus latu, tajā skaitā 8,4 miljonus latu kā akcīzes nodokli.

Pirmajā ceturksnī uzņēmums turpināja īstenot jau iesākto eksporta stratēģiju galvenajos  eksporta tirgos, saglabājot līdzīgus pārdošanas apjomus nozīmīgākajiem klientiem ārvalstīs. Prioritārajos  eksporta tirgos ir sasniegts ievērojams pārdošanas pieaugums,  Krievijā – par 39%, Vācijā – par 38% un Latvijas beznodokļu zonā - par 21%. 

Apgrozījums vietējā tirgū ir palielinājies par 1,1%, eksports Baltijas valstīs samazinājās, savukārt pārējās eksporta valstīs pieaudzis par 6,7%. 2013. gada 1. ceturksnī galvenie eksporta virzieni ir bijuši Baltijas valstis, Krievija, Vācija un Skandināvija, paralēli aktīvi norisinājusies jaunu eksporta tirgu apgūšana, kā, piemēram, Ķīna.

“Arī šogad uzņēmums par vienu no savām prioritātēm izvirzījis jaunu, konkurētspējīgu produktu ražošanu,  lielāku uzsvaru liekot uz Latvijas beznodokļu zonu un lielajiem tirgiem kā Krievija, Ukraina, Lielbritānija, kuros redzam izaugsmes iespējas.

 Kā svarīgas prioritātes būs arī tālāka ražošanas un loģistikas izmaksu kontrole, optimizācija un ražošanas efektivitātes paaugstināšana, turpinot ieviest ilg-tspējīgus risinājumus, kas sekmēs uzņēmuma konkurētspēju,” pauž LB valdes priekšsēdētājs Guntis Āboltiņš – Āboliņš.

AS "Latvijas balzams" turpinās īstenot atbildīgu uzņēmējdarbības politiku, īpašu uzmanību veltot vides, darba drošības un tirgus attiecību aspektiem, nemitīgi pilnveidojot procesus, kas mazinātu uzņēmuma kaitīgo ietekmi uz vidi, izvirzot augstas prasības pret sevi un saviem sadarbības partneriem. 

Augstākais novērtējums LB darbam ir Ilgtspējas indeksā  saglabātais Sudraba novērtējums arī 2013.gadā un kāpiens kopējā kategorijas novērtējumā, uzlabojot savu sniegumu.  


Dana Hasana

  

Vēl ziņas

Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts