Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

14.12.2015

Latvija ar Dienvidkoreju veido ciešāku sadarbību tūrisma jomā

Dienvidkorejas galvaspilsētā Seulā noticis plašs tūrisma seminārs un risinātas sarunas ar korejiešu tūrisma profesionāļiem.

Sarīkojums izpelnījās lielu ievērību, pulcinot vairāk nekā 70 korejiešu viesu. Semināru rīkoja Latvijas vēstniecība Korejā sadarbībā ar Tūrisma attīstības valsts aģentūru (TAVA), Somijas vēstniecību Korejā, Korejas tūrisma kompāniju asociāciju un lidsabiedrību “Finnair.

Sarīkojumu atklāja Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Pēteris Vaivars, kas uzsvēra tūrisma nozīmību Latvijas un Korejas turpmākajā sadarbībā.

Šobrīd Latviju apmeklē tikai daži tūkstoši korejiešu tūristi, kas salīdzinājumā ar tās kaimiņvalstīm Japānu un Ķīnu ir ļoti neliels skaits. Tas skaidrojams ar informācijas trūkumu par Latviju un tās piedāvātajām iespējām. Tagad mūsu vēstniecība kopā ar tās partneriem Latvijā un Korejā piedāvās pilnvērtīgu informāciju par iespējām Latvijā korejiešu valodā," sacīja Pēteris Vaivars.

TAVA direktora pienākumu izpildītāja Inese Šīrava savā uzrunā akcentēja Latvijas un Baltijas kopumā pievilcību citu tūrisma galamērķu vidū un aicināja Korejas tūrisma kompānijas pievērst Latvijai lielāku uzmanību, papildināt esošos un izveidot jaunus tūrisma ceļojumu produktus.

Inese Šīrava atzīst: “Interese no korejiešu puses bija negaidīti liela. Gribas cerēt, ka seminārā rosinātā vēlme veicināt tūristu plūsmu uz Latviju neapsīks un mēs sagaidīsim ciemiņus no Korejas arvien pieaugošā skaitā.”

Izvērstu prezentāciju par Latviju kā pievilcīgu tūrisma galamērķi un mūsu tūrisma piedāvājumu sniedza TAVA tūrisma tirgus speciāliste Inguna Žīgure. Sarīkojuma dalībnieki tika iepazīstināti ar plašajām iespējām gūt jaunus un spilgtus iespaidus Latvijā, apmeklēt pilis un apskatīt citas arhitektoniskās būves, kādu viņu pašu valstī nav. Ainaviski gleznainajā Latvijā korejiešu tūristus gaida ne tikai dabas baudījums, bet arī saistoša pilsētvide ar teicamām iepirkšanās vietām un lieliskiem restorāniem.

Korejieši ir aktīvi ceļotāji, un tad, kad ir apmeklēti Eiropas populārākie tūrisma galamērķi, tādi kā, piemēram, Spānija, Francija un Itālija, daudzi korejieši interesējas par vēl neredzētām vietām mūsu kontinentā.

Gan seminārā 10. decembrī, gan TAVA speciālistu tikšanos laikā nākamajā dienā pēc semināra ar Korejas tūrisma operatoriem, lidsabiedrību darbiniekiem un mediju pārstāvjiem tika atzīts, ka ir vairāki faktori, kas varētu stimulēt tūristu plūsmu uz Latviju.

Tāpat kā japāņiem, arī korejiešiem nav nepieciešamas ieceļošanas vīzas Latvijā, un arī aviosatiksme ir samērā ērta. Lidsabiedrība “Finnair” nodrošina reisus uz Helsinkiem, no kuriem Rīga ir gandrīz ar roku sasniedzama. Savukārt Korejas lidsabiedrība “Korean Air” lido uz Maskavu un vasaras sezonā arī uz Sanktpēterburgu, no kurienes sasniegt mūsu galvaspilsētu arī ir viegli.

Nozīmīgs faktors, kas varētu pozitīvi ietekmēt tūristu izvēli par labu Latvijai, ir cenas. Koreja ir visumā dārga valsts, bet cenas mūsu valstī salīdzinājumā ar Eiropas metropolēm, piemēram, Parīzi vai Londonu, ir zemākas.

Ņemot vērā, ka lidojums no Seulas līdz Helsinkiem vai Krievijai ir 8 – 9 stundu ilgs, visticamāk, korejiešu tūristi  nebrauktu tikai uz Latviju, bet vēl arī uz kādu citu tūrisma galamērķi – vai nu Somiju, vai Krieviju, vai otru Baltijas valsti.

Sarunās ar korejiešu speciālistiem tika minēts arī drošības jautājums, un TAVA pārstāvji bijuši priecīgi, ka Latvijā vismaz pagaidām lielu bažu par to nav.

Šobrīd Korejā Latvija ir maz zināma valsts, tāpēc sarunās tika uzdots daudz un dažādu jautājumu. Citstarp, kāda žurnāliste bija lasījusi par Igaunijas prezidenta Henrika Ilvesa saderināšanos ar latvieti un gribēja zināt, vai tas nozīmēs ciešāku savienību starp mūsu abām valstīm. Tika vaicāts par populārākajiem tūrisma objektiem, laika apstākļiem un jau ļoti laikus interesējās par galvenajiem Latvijas valsts simtgades pasākumiem, kas varētu saistīt svešzemju tūristus.

Semināra dalībnieki bija iepriecināti par šajā rudenī Seulā atvērtās Latvijas vēstniecības Korejā sarūpēto izdevumu “Welcome to Latvia” korejiešu valodā. Nelielā brošūra sniedz pamatinformāciju par mūsu valsti un tās tūrisma bagātību. Izdevumā ir iekļauts daudz izteiksmīgu Latvijas dabas ainavu, pilsētu arhitektūras u. c. foto. Sarīkojumā teicami iederējās arī TAVA uzņemtie īsie Latvijas video ar titriem korejiešu valodā.

Žurnālisti ar atsaucību uzņēma ziņu, ka nākamajā gadā Latvijas puse varētu rīkot mediju iepazīšanās vizīti. TAVA plāno organizēt arī tūrisma operatoru vizīti, jo firmas, kas strādā ar Latvijas tūrismu Korejā šobrīd jau ir, bet pārsvarā tiek piedāvāti braucieni nelielām grupām un šādu uzņēmumu varētu būt krietni vairāk.

Nākamā gada darba plānā varētu iekļaut arī piedalīšanos ar nelielu stendu kādā Korejas tūrisma izstādē.

Seminārā Seulā piedalījās Latvijas firmas “Con- ex” speciālists Jānis Vilciņš, lai dibinātu lietišķus kontaktus.

 Inta Briede

  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts