Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

30.11.2018

Labāko Rīgas Melnā Balzama kokteili uzjauc bārmenis no Kipras

Rīgas Melnā Balzama globālajā kokteiļmeistarības kausā labākā kokteiļa autora titulu ieguva kipriešu bārmenis Jonass Janni (Ioannis Yianni) ar kokteili Invictus jeb Neuzvaramais. Toties pašmāju godalgām bagātais bārmenis Oļegs Hindogins ieņēma godpilno trešo vietu ar patriotiskā noskaņā nosauktu kokteili – Red and White jeb Sarkani balts.

Iepazīstot pašmāju leģendārākā zīmola “Rīgas Melnais Balzams” garšas nianses, šā gada starptautiskajā konkursā piedalījās 30 bārmeņi no 15 Eiropas valstīm. Pirmo trīs vietu ieguvēji savstarpēji sadalīja balvu fondu 5000 eiro apmērā, pirmās vietas ieguvējam braucot mājās ar prāvu čeku – trīs tūkstošiem eiro.

“Man tiešām patīk balzama ķiršu versija, jo tā man kā bārmenim sniedz tik daudz iespēju variēt ar dažādiem kokteiļiem un to formātiem,” stāsta pirmās vietas ieguvējs Jonass Janni. “Šī ir pirmā reize, kad Kipras bārmeņu delegācija piedalās šajās sacensībās, tādēļ sniegums ir ļoti labs! Man pašam šī ir pirmā reize, kad viesojos Rīgā. Šeit esot, mums bija iespēja mazliet nobaudīt naktsdzīvi Rīgā. Kā ļoti karstas un kaislīgas valsts pilsonim man būtu daži ieteikumi, kā naktsdzīvi Rīgā padarīt vēl kaismīgāku,” ar smaidu sejā stāsta Janni.

Katram bārmenim tika dotas tikai 7 minūtes laika, lai pagatavotu redzējumu par labāko kokteili ar latviešiem tik pazīstamo balzamu. Starptautiska žūrija vērtēja katra konkursanta sniegumu, pievēršot uzmanību vissīkākajām detaļām, piemēram, vai kokteili izdevies pagatavot norādītajā laikā, vai dzēriens pagatavots pēc labākās bārmeņu etiķetes priekšrakstiem, kā arī, protams, tika vērtēta dzēriena garša, aromāts, koptēls un ideja.

“Es neesmu bārmenis. Es esmu sapņotājs, es esmu stāstnieks. Es pieļauju, ka aptiekāram Abrahamam Kuncem, kurš 1752. gadā aizsāka šī dzēriena receptūru, bija vēlme padarīt šo dzērienu zināmu visiem. Pateicoties šīm starptautiska līmeņa sacensībām, mums ir izdevies panākt, ka Eiropas valstīs “Rīgas Melnais Balzams” ir kļuvis par iecienītu un, kas svarīgi, izprastu dzērienu. Līdzīgi kā cienījamais aptiekārs Kunce, arī es arvien vairāk tuvojos sapnim, kurā mūsu balzams ir pazīstams visā pasaulē,” iespaidos dalās globālais zīmola direktors Māris Kalniņš.

Otrās vietas un 1500 eiro naudas balvas ieguvējs bija Stefans Ludvigs (Stefan Ludwig) no Šveices ar kokteili Golden Night Riga jeb Zelta nakts Rīgā, savukārt godpilno trešo vietu un 500 euro naudas balvu saņēma bārmenis no Latvijas, Oļegs Hindogins ar pagatavoto kokteili ar ļoti patriotisku nosaukumu Red and White jeb Sarkani balts.

“Esmu lepns, ka šogad spējām pulcēt tik daudz lielisku bārmeņu – kungus un dāmas – vienkopus, lai jauktu kokteiļus ar latviešu melno spēka dziru. To, ka mūsu čempionāts ir kļuvis par patiešām globālu pasākumu, apliecina fakts, ka šā gada kokteiļu vērtēšanā esam iesaistījuši divus pasaules čempionus. Esmu ļoti gandarīts par kolēģa Oļega sniegumu, ierindojot Latviju vienā no trīs godalgotajām vietām. Tas pierāda, ka arī Latvijā mīt pasaules līmeņa bārmeņi,” komentē Latvijas Bārmeņu Federācijas prezidents Raitis Akerblūms.

Latviju šogad starptautiskajās sacensībās pārstāvēja Olympic Voodoo Casino bārmenis Oļegs Hindogins un divi bārmeņi no The Left Doors bāra - Artūrs Osipāns un Aldis Glodenis.

Rīgas Melnā Balzama globālo kokteiļmeistarības kausu organizēja Amber Beverage Group sadarbībā ar Latvijas Bārmeņu Federāciju. Šā gada žūrijas sastāvā bija 2013. gada pasaules čempione kokteiļmākslā un pašreizējā Somijas Bārmeņu kluba prezidente Grēta Gronholma (Greta Gronholm), Savoy Hotel bārmenis Juris Ķēniņš, Cocktails for You bloga līdzautors Edvīns Rudzinskis (Edvis Rudzinskas), kā arī pasaules čempions kokteiļmākslā 2017./2018. gadā Mario Hoferers (Mario Hofferer).Sabīne Rutka

Galerija

  

Vēl ziņas

Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!
Mājas Kafejnīcu Dienas sākas 29. jūnijā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts