Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

02.02.2015

Labākie kooperatīvi 2014.gadā – LPKS „Viļāni”, LPKS „ABC Projekts” un LPKS „Bites”

Neraugoties uz lielajiem izaicinājumiem nozarē, ko radījis Krievijas embargo un piena iepirkumu cena kritums visā Eiropā, šogad lielāko balvu skaitu Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas rīkotajā konkursā ieguva piensaimniecības kooperatīvi. 

Mazo kooperatīvu grupā pirmo vietu ieguva piensaimniecības kooperatīvs „Bites”, savukārt lielo kooperatīvu grupā – piensaimniecības LPKS „Viļāni”, kuri saņēma arī ekspertu žūrijas speciālbalvu. 

Vidēji lielo kooperatīvu grupā par gada labāko lauksaimniecības kooperatīvu kļuva gaļas liellopu LPKS „ABC Projekts”. Šogad konkursā, balsojot īpaši izveidotā mājaslapā balso.llka.lv, tika saņemtas vairāk nekā 7000 balsis. 

Kā katru gadu, īpaši izveidota ekspertu žūrija lēma par to, kurš no kooperatīviem ir pelnījis saņemt „Gada labākais kooperatīvs izaugsmē” īpašo balvu.

Eksperti, vērtējot lauksaimniecības kooperatīvus šajā kategorijā, ņēma vērā tādus rādītājus kā apgrozījuma un biedru skaita pieaugums, peļņas ieguldījums kooperatīva attīstībā, kooperatīva darbības izplatību pa novadiem, kooperatīva sniegto pakalpojumu klāstu, un citus rādītājus.  Žūrijas lēmums bija, ka šogad to saņems Vidzemes un Latgales zemnieku graudkopības kooperatīvs „VAKS”.

Tāpat ekspertu žūrija šogad izlēma piešķirt arī savu īpašo speciālbalvu LPKS „Viļāni”. Žūrijas vērtējumā, LPKS „Viļāni” ne tikai spējuši nodrošināt nepārtraukti pieaugošu biedru skaitu, bet pērn arī realizējusi sava ilggadējā sapņa piepildījumu – atvēruši savu piena pārstrādes rūpnīcu. 

Šobrīd kooperatīvs no savu biedru piena ražo kvalitatīvu, ekoloģisku produkciju – sieru, sviestu, krējumu, kefīru, jogurtu un citus piena produktus. Sagaidāms, ka produkcija tuvākā mēneša laikā iegūs arī bioloģiskā produkta sertifikātu. 


Šogad konkursa ietvaros tika pasniegta balva arī par īpašiem sasniegumiem kooperācijā. Balvu „Gada notikums kooperācijā” par iesaistīšanos piensaimniecības kooperatīviem piederošās piena pārstrādes rūpnīcas SIA „Latvijas piens” finansiālās stabilitātes nodrošināšanā, saņēma graudkopības kooperatīvi „LATRAPS” un „VAKS”.  Līdz ar lēmumu iesaistīties, abi kooperatīvi kļuvuši arī par rūpnīcas līdzīpašniekiem. 


LLKA rīkotais konkurss „Gada labākais lauksaimniecības kooperatīvs” šogad norisinās jau piekto reizi, un tajā piedalās visi 54 LLKA biedri – atbilstīgas lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības. 

 LLKA sabiedrisko attiecību konsultante Sabīne Puķe
  

Vēl ziņas

Aizvadīts jau 3.starptautiskais konkurss ”Learn, Know, Do, Can, Show”
Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts