Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

10.08.2011

Ķīna masīvi izgāžas pārtikas kvalitātes pārbaudēs

Ķīna nesen sarīkojusi milzīgas demonstrācijas, lai norādītu uz savas ražotās pārtikas drošības standartiem un kvalitāti.

Šīs pārbaudes gan ir kaitējušas Ķīnas tēlam vēl vairāk, jo atklājušas pārsteidzošas nepilnības visā pārtikas sistēmā.

Pēdējā laikā šādi gadījumi nav retums arī Eiropā, kad pēc E.coli slimības uzliesmojuma Vācijā, tika atklāti nopietni trūkumi ES pārtikas drošības sistēmā. http://www.horeca.lv/zinas/es-partikas-drosibas-sistema-sasupota-pec-vacija-uzliesmojosas-partikas-slimibas

Vadoties pēc ziņām no Ķīnas Pārtikas Drošības komisijas, tad aptuveni 2 000 cilvēku ir tikuši arestēti un kopumā 5 000 uzņēmumu ir aizvērti pēc šīm pārbaudēm.

Pārbaudes tika attiecinātas uz vissīkākajām detaļām pārtikas ražošanā, sākot no lauksaimniecībā iegūtajām izejvielām un beidzot ar dažādiem ēdiena uzlabotājiem un iepakošanu.

Kampaņa tika rīkota visas valsts mērogā, kopā tika pārbaudīti ap 6 miljoni uzņēmumu, kas iesaistīti pārtikas industrijā. No izmeklētajām krimināllietām ap 1 200 tiek saistītas ar neēdamu materiālu pievienošanu ražotajiem produktiem.

Tāpat tika iznīcinātas lērums nelegālas produkcijas un noliktavu.

Pati kampaņa tika rīkota sakarā ar Ķīnas nesenajā vēsturē reģistrētiem incidentiem sakarā ar pārtikas produktiem un piedevām, kas ir nopietni kaitējuši valsts tēlam.

Viszināmākais no gadījumiem notika 2008. gadā, kad 6 bērni mira, bet 300 000 saslima, kad atklājās, ka viņi dzēruši Ķīnā ražoto pienu ar indīgām vielām sastāvā.

Minētās nacionālās pārbaudes atklāja ne mazums nepilnību kopējā pārtikas drošības sistēmā. Pēc šīm pārbaudēm Ķīnas tēls kā pārtikas ražotājai ir nopietni cietis un ir gaidāmas vairākas industrijas reformas.

  

Vēl ziņas

Valmiermuižas alus šogad ieguldījis 50 000 eiro jaunu alus garšu radīšanā
53 tūrisma pakalpojumu sniedzēji saņem Gājējam draudzīgs zīmi
Latvijas balzams radījis jaunu dzērienu ar kaņepju garšu
Lietuvas kūrorti cer uz tūristu pieplūdumu un sezonas atklāšanu
Ieskats jaunajā Amber Beverage Group birojā Z-Towers augstceltnē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts