Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

13.12.2014

Jūrmala 2015. gada pirmajā ceturksnī piedalīsies 11 starptautiskās tūrisma izstādēs


Jūrmalas pilsēta 2015. gada pirmajos trīs mēnešos piedalīsies 11 tūrisma izstādēs ārvalstīs. Dalība izstādēs norisināsies projekta „Jūrmalas kūrortpilsētas dalība ārvalstu starptautiskajās tūrisma izstādēs, gadatirgos un konferencēs – 2015” ietvaros. 

Projekta ietvaros plānotās izstādes notiks no 2015. gada janvāra līdz martam Jūrmalas tūrisma stratēģiskajos ārvalstu mērķtirgos – Krievijā, Norvēģijā, Vācijā, Somijā, Igaunijā, Lietuvā, Zviedrijā. Šogad tradicionālo tūrisma izstāžu sarakstu ir papildinājušas vairākas tūrisma izstādes dažādās Norvēģijas pilsētās, kurās tiks popularizēti Jūrmalas kūrorta resursi, kā arī dibināti kontakti ar tūrisma profesionāļiem.  

Dalība tūrisma izstādēs un gadatirgos tiks organizēta Jūrmalas vai Latvijas nacionālajā tūrisma stendā. Pamatojoties uz Jūrmalas pilsētas domes un Tūrisma attīstības valsts aģentūras 2014. gada 17. jūlija vienošanos Nr. 2014-1. Jūrmalas pilsētas dome piedalās arī Latvijas tūrisma valsts stendā. Visās ārvalstu izstādēs tiks popularizēts Jūrmalas kūrortpilsētas piedāvājums ārvalstu tūrisma uzņēmējiem un potenciālajiem pilsētas viesiem. Kā ierasts, Jūrmalas pilsētas dome nodrošina iespēju piedalīties un pozicionēt savus produktus un pakalpojumus arī Jūrmalas pilsētas tūrisma sektorā iesaistītajiem uzņēmumiem. 

“Vairāku gadu garumā aktīvi un mērķtiecīgi veicam kūrortpilsētas mārketinga aktivitātes Jūrmalas stratēģiskajos tūrisma tirgos, un tūrisma statistikas dati pierāda, ka šīs aktivitātes ir sekmīgas – vērojam viesu pieaugumu no Ziemeļvalstīm, Vācijas un kaimiņvalstīm,” saka Gunta Ušpele, Jūrmalas pilsētas domes Tūrisma nodaļas vadītāja. 

“Turklāt pēdējo četru gadu laikā, arī šogad, Jūrmalā pieaug viesu skaits ne tikai vasaras mēnešos, bet arī aukstajā gada periodā. Tas skaidrojams ar veselības un darījumu tūrisma virzienu attīstību un mērķtiecīgu popularizēšanu.”

Saskaņā ar jaunākajiem Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem, tūristu skaits Jūrmalā 2014. gada pirmajos deviņos mēnešos palielinājies par 22%, salīdzinot ar šo pašu posmu pērn. 

Nakšņojošo tūristu skaits sasniedzis gandrīz 143 tūkstošus viesu, kas ir par teju 26 tūkstošiem vairāk nekā 2013. gada pirmajos deviņos mēnešos. 75% viesu bijuši ārvalstu atpūtnieki, savukārt ceturto daļu no kopējā viesu skaita sastāda Latvijas iedzīvotāji. 

  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts