Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

05.08.2015

“Dobeles dzirnavnieks” plāno iepirkt rekordlielu graudu daudzumu

Viens no lielākajiem Baltijas graudu pārstrādes uzņēmumiem AS “Dobeles dzirnavnieks” šodien pieņēma pirmo kviešu kravu, kas uz Dobeli atvesta no Glūdas puses – ZS “Ziemeļi”. Šajā sezonā uzņēmums plāno iegādāties vismaz 180 000 tonnas graudu, kas ir par 1/5 daļu vairāk nekā pagājušajā gadā. 

“Prieks, ka raža šogad padevusies sevišķi laba, turklāt, zinot, ka mūsu zemniekiem ir ilggadēja pārtikas graudu audzēšanas pieredze, par kvalitāti nešaubāmies. Ņemot vērā, ka pastāvīgi paplašinām ražotnes un attīstāmies, šosezon plānojam pieņemt rekordlielu graudu daudzumu – par 30 000 tonnām vairāk nekā pērn. Kopumā tās būs 180 000 tonnas, kas ir aptuveni 7200 kravas mašīnas, kuras pilnas ar graudiem – tas ir milzīgs daudzums” saka Kristaps Amsils, AS “Dobeles dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs.

 “Graudu pieņemšanas cenas kā ik gadu atkarīgas no situācijas biržā un pieprasījuma tirgū. Patlaban kviešu cena biržā svārstās ap 180-190 eiro par tonnu, taču tā turpina kristies optimistisko ražas prognožu dēļ. No savas puses nākam zemniekiem pretim un piedāvājam fiksēt piegādāto graudu apjomu atbilstoši konkrētā brīža biržas cenai, kas sniedz iespēju saņemt fiksēto maksu par graudiem arī vēlāk, neskatoties uz cenu izmaiņām tirgū. Tāpat piedāvājam arī daļu summas izmaksāt pēc graudu piegādes un atlikušo – vēlāk pēc galējās cenas fiksēšanas.”

ZS “Ziemeļi” saimnieks Juris Kaņepe saka: “Pirmo kravu piegādājām “Dobeles dzirnavniekam”, un patlaban turpinām novākt ražu, strādājot ar pilnu jaudu. Latvijā selekcionētās šķirnes Fredis ražība ir 5,5 – 6,5 tonnas hektārā. Kopumā dienā nokuļam 75 hektārus graudu. Tas ir salīdzinoši labs rādītājs! Sinoptiķi sola labu laiku vēl desmit dienas. Šajā laikā domājam novākt arī rapsi – pirmā rapšu raža jau plānota tuvāko dienu laikā.”

Maigā ziema un vēsais, mitrais pavasaris radījuši labus apstākļus lielai graudaugu ražai. “Pēc pirmajām stiprajām lietus gāzēm 6. jūlijā veldrē sagāzās jaunie ziemas kvieši Edwin, bet jāskatās uz lietām pozitīvi – tas ir viens no rādītājiem, ka raža gaidāma liela. Ja lietus nesamērcēs gulošās vārpas, tad sadīgšanas riska nebūs un ar modernajiem kombainiem šo veldri būs iespēja pacelt. Pirmās kviešu ražas šogad ir no tādām šķirnēm kā Fredis, Edwin un Romiro, tāpat tiek kulti arī ziemas rudzi un rapsis,” saka K. Amsils.
 
Graudu pieņemšana uzņēmumā notiek no plkst. 7.00 rītā līdz pat 24.00 vakarā, nepieciešamības gadījumā pieņemšanas laikus pagarinot un pielāgojot piegādātāju vajadzībām. Graudu elevatori strādā visu diennakti, septiņas dienas nedēļā. 

Saprotot, ka kulšanas laikā katra minūte ir svarīga, arī šogad uzņēmums veicis vairākus uzlabojumus graudu pieņemšanas sistēmā un darīs visu iespējamo, lai standarta situācijā uzņēmuma teritorijā zemniekiem nebūtu jāpavada ilgāk kā 30 minūtes. Būtisks uzlabojums ir vēl vienas kalts izbūve, kas efektivizēs procesus gadījumā, ja būs daudz mitru graudu. Graudu kaltēšanas un tīrīšanas izmaksas ir saglabātas pagājušā gada līmenī. Turklāt, ja graudi tiek pārdoti “Dobeles dzirnavniekam” līdz 2016. gada 1. maijam, par pieņemšanu un graudu uzglabāšanu papildus nav jāmaksā.

AS „Dobeles dzirnavnieks” iepērk kviešus, rudzus, miežus, auzas un tritikāli, kā arī tādus kultūraugus kā rapsi, griķus, zirņus un pupas. Uzņēmums lielāko daļu no iepirktajiem graudaugiem pārstrādā, daļu realizē nepārstrādātā veidā vai uzglabā. Kopējā uzglabāšanas kapacitāte ir aptuveni 100 000 tonnas. 


Maija Brikmane

  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts