Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

25.05.2015

Austriešu žurnālists slavē Jūrmalu

Pieredzējušais austriešu žurnālists Roberts Kita Latvijā uzturējās gandrīz nedēļu, iegūstot arvien jaunus, spilgtus iespaidus.

Pirmo reizi Roberts Kita (Robert Quitta) ieradās Latvijā pašā 2013. gada nogalē, lai savāktu materiālu publikācijām par Rīgu – Eiropas kultūras galvaspilsētu. Šopavasar austriešu žurnālists Latvijā ieradās ar mērķi iepazīt mūsu valsts kultūras tūrisma piedāvājumu un, lai paraudzītos plašāk, vēlējās izbraukt arī ārpus galvaspilsētas.

Par Roberta Kita vizītes pirmo daļu no 17. līdz 20. maijam gādāja Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas pašvaldību. Satikts pēc mūsu kūrortpilsētas apmeklējuma, ciemiņš bija pozitīvu iespaidu pilns. Viņš nebija nedz zinājis, nedz gaidījis, ka Jūrmala ir tik liela un tās pludmale tik skaista. Jūrmalā austrietis pavadījis brīnišķīgu dienu, tomēr bijis arī izbrīnīts par kādas programmā iekļautas viesnīcas apmeklējumu. Nakšņojums tajā maksājis pustūkstoti eiro, un tas nu gan esot par augstu, viesis sprieda.

Roberts Kita galvaspilsētā jau daudz ko bija redzējis iepriekšējā apmeklējuma reizē, piemēram, paguvis apmeklēt Žaņa Lipkes mūsdienīgo muzeju, ko austrietis novērtēja ļoti augstu. Šopavasar Roberts Kita tuvāk iepazinās ar Rīgas kluso centru, kurš viņam atgādina Parīzi. Arī vīna baudīšanas iespējas šajā pilsētas daļā esot ļoti labas, ciemiņš atzina. Vēl viņa programmā bija Centrāltirgus apmeklējums, Kalnciema ielas kvartāls un, protams, teātris.

Austrietis ir savas valsts kritiķu asociācijas biedrs, un viņš rūpīgi seko starptautiskajām teātra dzīves norisēm. Tāpēc viņa vizīte, par kuras otro daļu no 20. līdz 23. maijam gādāja Rīgas tūrisma attīstības birojs un Jaunā teātra institūts, bija saskaņota ar Latvijas teātru skates nedēļu. Žurnālists ir pārsteigts par jautājumu, ar ko viņu piesaistījuši mūsu valsts teātri, lai brauktu uz skati. 

Roberts Kita min režisora Alvja Hermaņa vārdu, kurš ir labi pazīstams Rietumeiropā, iestudējis tur izrādes un saņēmis balvas. Ciemiņam gribējies redzēt, kādi ir jaunākie teātru iestudējumi mūsu valstī.

Par pieļāvumu, ka teātri ar visu savu valodas barjeru varētu būt saistoši kultūras tūristiem no citām valstīm, Roberts Kita ir diezgan rezervēts, taču Latvijas operteātris, viņaprāt, noteikti varētu saistīt svešzemniekus. Austrietis nosauc vairākas baleta izrādes, kuras viņš ir Rīgā redzējis, un atzīst, ka līmenis ir ļoti augsts un mūsu mākslinieku meistarība – izcila.

Austriešu žurnālists ieradās Rīgā no Tallinas, kur 2015. gads ir pasludināts par mūzikas gadu. Viens no šā gada svarīgākajiem notikumiem ir komponista Arvo Perta 80. gadu jubileja, kas tiek svinēta ar starptautiski nozīmīgiem muzikāliem uzvedumiem.

Roberts Kita pateicas visiem, kas radījuši viņam iespēju apmeklēt tik pievilcīgo Baltiju, un izsaka cerību šeit atgriezties vēl.

Inta Briede

  

Vēl ziņas

Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!
Mājas Kafejnīcu Dienas sākas 29. jūnijā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts