Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

02.11.2018

Atklāta Rīgas Melnā Balzama izziņas taka Latvijas simtgadē

Iestādot simbolisko Latvijas simtgades koku – ozolu, šodien atklāts Rīgas Melnā Balzama dāvinājums Latvijas simtgadē: vēsturiska izziņas taka ar desmit dendroloģiska retuma kokiem un informatīviem materiāliem, kas pastāsta par Latvijas vēsturi. Katrs no desmit kokiem simbolizē vienu desmitgadi Latvijas vēsturē, piemēram, neatkarīgas Latvijas izveides dekādi iezīmē gaismas koks kadiķis, stiprinot Latvijas tautas garu vēl spožākai nākotnei.


“Esmu priecīgs, ka Rīgas apstādījumos ir par desmit spēcīgiem kokiem vairāk. Pašlaik Rīga ierindojas astotajā vietā kā zaļākā pilsēta Eiropā, un tas ir ļoti labs sasniegums,” stāsta Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs. “Rīgas Melnā Balzama dāvinājums kuplina Rīgas pilsētas kanāla apstādījumus, bet mums, protams, ir arī   tālāki plāni par jaunu parku izveidi Rīgas teritorijā,” informē Nils Ušakovs.

“Mēs radām ko paliekošu, kas gan mūsu pilsētas viesiem, gan jaunākajiem tās iedzīvotājiem pastāstīs par svarīgāko Latvijas vēsturē. Jau šodien novērojām pilsētas iedzīvotāju un viesu patiesu interesi par jaunizveidoto objektu pašā Rīgas sirdī. 

Paredzam, ka pavasarī šie desmit spēcīgie un dažādie koki ziedēs, lapos un stāstīs par mūsu kopīgo vēsturi tūkstošiem cilvēku,” stāsta dāvinājuma patrons, Amber Distribution Latvia vadītājs Pāvels Fiļipovs.

Rīgas Melnā Balzama dāvinājuma mērķis ir radīt paliekošu, izglītojošu un pilsētai noderīgu objektu, kas informē par Latvijas vēsturi gan pilsētas iedzīvotājus, gan tās viesus. 

Koki, kas iezīmē desmitgades no Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 1918. gadā līdz pat mūsdienām – 2018. gadam, iestādīti gar Rīgas pilsētas kanālu posmā no Barona ielas līdz pat Rīgas brīvostas pārvaldei Kronvalda parkā. 

Pie katra no desmit stādījumiem tiks izvietota arī īpaša plāksne, kas latviešu un angļu valodā vēstīs zīmīgākos tās dekādes notikumus Latvijas vēsturē.Sabīne Rutka
Galerija

  

Vēl ziņas

Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!
Mājas Kafejnīcu Dienas sākas 29. jūnijā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts