Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

25.10.2022

Aptaujā atklājās- hotdogs ir iecienīta ātrā uzkoda jauniešu vidū


Hotdogi uzkodu pa ceļam sortimentā Latvijā ir atrodami jau vairāk nekā 20 gadu, tomēr tie joprojām ir nemainīgi iecienīta ātro uzkodu izvēle. Kā liecina aptauja,* 16% Latvijas iedzīvotāju ir ēduši hotdogu pēdējo divu nedēļu laikā, savukārt vēl 30% – pēdējā mēneša laikā vai senāk. Par aktīvākajiem hotdogu ēdājiem var dēvēt jauniešus 18–29 gadu vecumā, un biežāk hotdogus izvēlas vīrieši. 

Kaut arī vairumam Latvijas iedzīvotāju hotdogs nav ikdienas maltīte, īstenie hotdogu cienītāji savai izvēlei paliek uzticīgi arī ikdienā: 40% aptaujāto, kas hotdogu atzīmējuši kā savu iecienītāko ātro uzkodu izvēli, to ir baudījuši ne senāk kā pēdējo divu nedēļu laikā. Par aktīvākajiem hotdogu ēdājiem var dēvēt jauniešus vecumā no 18 līdz 29 gadiem: 14% atzīst, ka ir uzkoduši hotdogu pēdējās nedēļas laikā, 16% – pēdējo divu nedēļu laikā, bet vēl 45% – pēdējā mēneša laikā vai senāk. Kā liecina “Narvesen” dati, vispopulārākā Latvijas pircēju izvēle ir hotdogs ar kabanos desiņu, savukārt iecienītākās mērces, ar ko pircēji papildina savu hotdogu, ir kečups un majonēze.

“Klasiskā hotdoga kombinācija ar kabanos desiņu, baltmaizi, kečupu un gāzētu dzērienu stabili saglabā savas pozīcijas jauniešu vidū. Tikmēr pieaugušie, izvēloties hotdogu, interesējas par Latvijā ražotām izejvielām, kā arī par izejvielu kvalitāti un produktu sastāvu. Ja pirms kāda laika hotdogs tika uzskatīts par neveselīgu uzkodu, jo to varēja iegādāties tikai baltmaizē, šobrīd, iedzīvotājiem kļūstot izglītotākiem veselīga uztura jautājumos, arī hotdogs kļūst veselīgāks. Piemēram, baltmaizes vietā iespējams izvēlēties sātīgo graudu maizīti. Īpašu popularitāti pēdējā laikā gūst arī hotdogs ar vegānisko desiņu, ko iespējams papildināt ar grauzdētiem sīpoliem un vegāniem draudzīgu majonēzi. Esam lepni, ka šādu inovatīvu produktu varam piedāvāt sadarbībā ar vietējiem ražotājiem,” stāsta “Narvesen” Mārketinga un komunikācijas departamenta direktore Ilze Dumceva.

*Aptauju “Fast food iegādāšanās paradumi” veicis Snapshots 2022. gada septembrī, aptaujājot 1051 Latvijas iedzīvotāju 18–74 gadu vecumā.


Elīna Ābelīte

  

Vēl ziņas

Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai
Veiksmīgi noritējis seminārs Somijas medijiem un tūrisma nozares pārstāvjiem
Ir nācis klajā pirmais MICHELIN ceļvedis Latvijā
Ēdienu inovācijas un hibrīdēdieni ilgtspējīgai pārtikas nozarei


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts