Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

06.12.2015

4.decembrī tiek atzīmēta “Rīgas Melnā Balzama” receptūras tēva dzimšanas diena

Godinot Eiropā senākā alkoholiskā dzēriena vēsturiskas receptūras autoru, AS “Latvijas balzams” (LB) darbinieki jau piekto gadu svin Abrahama Kunces dzimšanas dienu. Kunces dienā tiek īpaši sveikti radošākie kolēģi, kurus izvirza paši darbinieki un balsojumā izvēlas, kurš šogad būs pelnījis īpašo Kunces balvu. Šogad A.Kunces balvai par radošu ieguldījumu tika izvirzīti 12 uzņēmuma darbinieki.  . 

“Tradīcijas darba kolektīvā veidojam mēs paši. Precīzs “Rīgas Melna balzama’’ receptūras autora dzimšanas dienas datums nav zināms, tādēļ pieņēmām, ka svinēsim Kunces dienu katra gadu decembra pirmajā piektdienā, un nu tā ir kļuvusi par tradīciju mūsu uzņēmumā. Šajā dienā “Latvijas balzama” darbinieki tērpjas mistiķus un radošos garus raksturojošos violetos un purpura toņos un svinīgi apbalvo kreatīvākos kolēģus,” stāsta uzņēmuma komunikācijas vadītāja Dana Hasana.

Balsojuma rezultātā par radošākajiem 2015.gadā tika atzīti: uzņēmuma ražošanas laboratorijas A.Čaka ielā vadītāja Tamāra Panomarjova (strādā LB jau 39 gadus)  un mehāniskā ceha vadītājs, galvenais mehāniķis – Ints Rozenbergs (strādā uzņēmumā 16 gadus). FOTO PIELIKUMĀ.

“Uzskatām par pienākumu godāt mūsu vietējā lepnuma, “Rīgas Melnā Balzama”, receptūras autora piemiņu. Ceram, ka nākamgad izdosies arī sākt Kunces piemiņas vietas būvniecību Alberta laukumā, balstoties uz šogad  oktobrī notikušā radošo ideju konkursa rezultātiem,” atzīmē uzņēmuma pārstāve.

“Rīgas Melnā Balzama’’ pirmsākumi meklējami 18.gadsimtā, kad Rīgas aptiekārs Abrahams Kunce radīja eliksīru no sakņu, lapu, ziedu un pumpuru uzlējumiem. Tolaik tas tika  radīts kā ārstniecisks līdzeklis, bet  mūsdienās “Rīgas Melnais Balzams” ir plaši pazīstams alkoholiskais dzēriens, kas tiek eksportēts uz vairāk nekā 25 pasaules tirgiem. Mainoties līdzi laikam, dzēriens ieguvis arī jaunus garšas atvasinājumus, taču pamatrecepte, dabīgās sastāvdaļas un tradicionālie meistarības noslēpumi palikuši nemainīgi. 

Par dzēriena brīnumainajām īpašībām vēsta arī leģendas – ar balzamu esot izdziedināta Krievijas ķeizariene Katrīna Lielā, kas reiz viesojusies Rīgā. Mūsdienās “Rīgas Melnā Balzama” cienītāju lokā ir tādas rokmūzikas leģendas kā Roberts Plānts (“Led Zeppelin”) un Brajens Mejs („Queen”).


Dana Hasana


  

Vēl ziņas

Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!
Mājas Kafejnīcu Dienas sākas 29. jūnijā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts