Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

05.12.2011

38% aptaujāto iedzīvotāju šogad Ziemassvētku svinībām plāno tērēt vairāk nekā 60 latu

Sarūpējot visu Ziemassvētku svinībām nepieciešamo (pārtiku, rotājumus, dāvanas), 38% respondentu gatavojas tērēt 61 latu un vairāk, savukārt 27% cer iekļauties 40 latos. Tāpat šogad palielinājies to iedzīvotāju īpatsvars, kuri Ziemassvētkos negrasās samazināt tēriņus, liecina veikalu tīkla „Maxima” veiktās aptaujas rezultāti.

Norādot tēriņu limitu svētku maltītes sarūpēšanai, pārliecinošs vairākums jeb 74% aptaujas dalībnieku plāno nepārsniegt 40 latu slieksni. Izvēloties produktus Ziemassvētku maltītei, divas trešdaļas aptaujāto Latvijas iedzīvotāju gatavojas iegādāties tādus pašus produktus kā ikdienā, savukārt 27% atļausies nedaudz dārgākus produktus, kas ikdienā galdā netiek likti.

„Patīkami, ka pēc rūgtā recesijas perioda iedzīvotāju noskaņojums, gaidot Ziemassvētkus, šogad ir uzlabojies, kam ir arī pamatots iemesls – kā atklājies aptaujā, salīdzinot ar pagājušo gadu, šogad par 12% sarucis iedzīvotāju īpatsvars, kuriem nesenā pagātnē ir samazinājušies ienākumi,” saka „Maxima Latvija” preses sekretārs Ivars Andiņš.

Balsojumā par iecienītāko Ziemassvētku ēdienu pirmajā vietā ar 17% iedzīvotāju atbalstu ierindotas piparkūkas, par vienu procenta punktu mazāk saņēmuši mandarīni, dalīta trešā un ceturtā vieta ar 14% balsotāju atbalstu pienākas gaļas cepešiem un pīrāgiem, savukārt godpilnajā piektajā vietā ierindoti štovēti kāposti (13% respondentu).

To iedzīvotāju vidū, kuri šajos Ziemassvētkos plāno apcirpt tēriņus, pārliecinošs vairākums jeb 41% uzskata, ka visefektīvāk izdotos ietaupīt, meklējot izdevīgākos piedāvājumus svētku galda klāšanai. 15% ir pārliecināti, ka labākais risinājums būtu lētāku produktu iegāde un maltītes gatavošana mājās, turpretī desmitā daļa aptaujas dalībnieku pauž viedokli, ka visefektīvāk tēriņi tiktu samazināti, svinot svētkus ģimenes lokā un neapciemojot radus un draugos.

Aptaujā arī atklājies, ka situācijā, kad dāvanu iegādei neatliktu laika, šis uzdevums tiktu uzticēts Ziemassvētku vecīša palīgiem – tā norādījuši 36% aptaujas dalībnieku. Tai pat laikā ceturtā daļa aptaujāto Ziemassvētku vecīša palīgus ar tik lielu uzticību neaplaimo un atbildību par dāvanu iegādi uzticētu tikai un vienīgi pašam Ziemassvētku vecītim, savukārt 10% respondentu pauž pārliecību, ka labākais šī amata kandidāts būtu ziemeļbriedis Rūdolfs.

 Lai arī puse aptaujas dalībnieku norāda, ka lielāko daļu svētku mielasta gatavos paši, tie respondenti, kuri grasās iegādāties jau pagatavotus produktus, izvēlēsies konditorejas izstrādājumus (20% aptaujāto), gaļas izstrādājumus (15% respondentu) un zivju izstrādājumus (10% aptaujas dalībnieku).

Reaģējot uz sinoptiķu drūmajām prognozēm par svētkiem bez sniega, puse aptaujas dalībnieku ar šo problēmu plāno cīnīties, aizverot aizkarus un izliekoties, ka tomēr snieg, 26% respondentu rakstītu sūdzību Ziemassvētku vecītim, turpretī 15% izmantotu iespēju nepievērst uzmanību sniega trūkumam vai arī izmētāt pagalmā vati.

Atklājot savus Ziemassvētku svinību plānus, 81% respondentu norādījuši, ka šos svētkus pavadīs mājās kopā ar ģimeni, savukārt desmitā daļa aptaujāto plāno apciemot radus laukos vai citā pilsētā.

Aptauja tika veikta no 23.novembra līdz 4.decembrim, un tajā piedalījās 2446 unikālie lietotāji.Ivars Andiņš,
„Maxima Latvija” preses sekretārs


  

Vēl ziņas

Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts