Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

22.08.2017

26. augustā notiks Somu simtgades pikniks

26. augustā no 19.00 līdz 22.00 krāšņajā Kuldīgas Pilsētas dārzā norisināsies Somu simtgades pikniks, kurā piedalīties aicināts ikviens interesents. 

Tāpat kā pie mums, arī Igaunijā, Lietuvā un Somijā notiek gatavošanās valsts simtgades svinībām.
Somijas Republikas oficiālā svētku diena ir ziemā – 6. decembrī, bet lielākās svinības noritēs 100 dienu iepriekš, augusta pēdējās nedēļas nogalē, kad visā Somijā iedegsies ugunskuri un notiks lieli āra pikniki. Somi savā simtgadē atskatīsies gan uz valsts neatkarības vēsturi, kura atšķirībā no Baltijas valstīm nav tikusi pārtraukta, gan ar saukli “Kopā” lūkosies nākotnē.

Jau izsenis visiem ir zināms, ka dalīta bēda ir pusbēda, bet dalīts prieks – dubults prieks. Ir taču tik patīkami, ja tev ir labi kaimiņi, kas nevis skauž, bet priecājas kopā ar tevi. Kopā būt, kopā pastāvēt, kopā labestību un prieku vairot varam arī mēs, tādēļ aicinām nopietnā un ne tik nopietnā atmosfērā svinēt kopā ar kaimiņiem. 

Piknika laikā būs interesanti uzzināt, kas no mūsu priekšstatiem par somiem un Somiju atbilst patiesībai, un kas ne. Patiesības meklējumos varēsiet iet īstā somu pirtī, izcept Karēlijas pīrāgu, nobaudīt arī citus tradicionālos somu ēdienus un dzērienus, izmēģināt spēkus viņiem vien raksturīgos sporta veidos, iepazīt somu nacionālā dizaina īpatnības un mūzikas daudzveidību, uzdziedāt kopā ar Marko Ojalu, paciemoties pie Muminiem un spēlēties ar Dusmīgajiem putniem, samīļot haskijus un nodot vēstuli Ziemassvētku vecītim.
Pasākumu rīko Kuldīgas novada Dome, Kuldīgas kultūras centrs. Pasākumu atbalsta Somijas vēstniecība, “ISKU”, “GINALAS”, “FAZER LATVIJA”, “PAULIG”, Goldingen Knight Cinema, Kuldīgas Galvenā bibliotēka.

Inta Burnevica

  

Vēl ziņas

Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!
Mājas Kafejnīcu Dienas sākas 29. jūnijā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts