Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Raksti

25.02.2011

Viesnīcu klasifikācija atkarībā no to sniegto pakalpojumu klāsta

Arī šoreiz nedaudz par viesnīcām. Kā zināms, viesnīca siedala kategorijās, katrai no tām pielīdzinot noteiktu zvaigžņu skaitu. Tomēr viesnīcas var klasificēt arī atkarībā no tajās sniegto pakalpojumu klāsta.

Tā ir brokastu viesnīcas (hotel garni), kurās ir ierobežots pakalpojumu klāsts bez restorāna un virtuves, bet kurās nodrošina brokastu komplektu un karstos dzērienus.

Konferenču viesnīca pamatā ir orientēta uz konferenču, kongresu un komercizstāžu rīkošanu un apkalpošanu. To raksturo lietišķi iekārtoti numuri, operatīvas sakaru iespējas, darījumu veikšanai piemērotas telpas, tehnoloģiski aprīkots konferenču centrs, un uz konferencēm orientēts pakalpojumu klāsts.

Stila viesnīca (boutique hotel) ir neliela (līdz 100 numuriem) viesnīca, kas parasti izvietota atjaunotās vēsturiskās, ēkās (pilīs, muižās u.tml.) ar izsmalcinātu telpu iekārtojumu. Tajā ir individuāla klientu augsta līmeņa apkalpošana un komforts.

Dzīvokļu viesnīcā (apartment hotel) lielākā daļa ir dzīvokļa (studijas) veida numuri. Tie ir iekārtoti atsevišķos stāvos un ir atdalīti no pārējiem numuriem vai atrodas citā ēkā. Šādas viesnīcas parasti orientējas uz klientiem, kuri izmitināšanas pakalpojumus izmanto ilgāku laiku. Numuros parasti ir iekārtota neliela no pārējās istabas nodalīta pašapkalpošanās virtuves niša, kas apgādāta ar virtuves pamatinventāru, ūdens uzvārīšanas ierīci vai elektrisko plīti vai mikroviļņu krāsni ēdiena sagatavošanai vai uzsildīšanai. Dzīvokļu viesnīcā parasti nav restorāna un viesu atpūtas telpas.

Pansija ir neliela, mājīga viesnīca ģimenes mājā, kur pamatpakalpojums ir nakšņošana un brokastis (daļēja pansija), brokastis un pusdienas vai vakariņas (puspansija), vai arī tiek piedāvātas trīs ēdienreizes (pilna pansija), un citi pakalpojumi. Var būt bez viesu atpūtas telpas.

Motelis ir autotūristu un mototūristu uzņemšanas un apkalpošanas viesnīca, parasti autoceļa tuvumā ar vismaz 5 numuriem un ar blakus esošu autostāvvietu, kas nodrošina dažādus ar automašīnu un motociklu apkopi saistītus pakalpojumus. Sezonas viesnīca darbojas nepilnu gadu, pārsvarā kūrortos, tūrisma sezonā, bet Spa viesnīcā klientam piedāvā ūdens procedūras un pakalpojumus labsajūtas un veselības uzlabošanai. Atbilstoši spa veidam, pakalpojumā var ietvert arī speciālu ēdināšanu.

Kūrortviesnīcā (spa resort hotel / health resort hotel) sniedz dziedniecības, rehabilitācijas vai rekreācijas pakalpojumus. Kūrortviesnīcas tradicionāli tiek iekārtotas apvidos ar dabiskiem dziedniecības faktoriem (labvēlīgs klimats, ārstnieciskās dūņas, minerālūdeņi) vai arī vietās, kur ir izveidota atbilstīga infrastruktūra.

Daļa no kūrortviesnīcām darbojas kā sezonas viesnīcas.


Ilze Mežniece

  

Saistītie raksti

Latvijas Pavāru Klubs sadarbībā ar Farm Frites aicina uz semināru
Lieldienu deserts
Gatavo kopā ar šefpavāru
Atnes savu veco kases aparātu un saņem izdevīgu un noderīgu piedāvājumu!
Pavasara Rīgas restorānu nedēļa no 18. aprīļa līdz 1. maijam


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts