Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Raksti

25.11.2015

TOP 3 izcili viskija kokteiļi tumšiem ziemas vakariem

Izrādās, no ugunīgā viskija var pagatavot arī ļoti garšīgus kokteiļus. Kuri kokteiļi būs vispiemērotākie piedzīvojumiem pirms Ziemassvētkiem? Stāsta kokteiļu eksperts Edgars Grišulis.

Ziemas vakariem ieteicams izvēlēties sabalansētus viskija kokteiļus, kuri izcels labi izturētā dzēriena notis ar dabīgām garšas niansēm un ļaus piedzīvot nebijušas garšas virsotnes.

„Skotu viskijs ir vērtība, kas runā pati par sevi, jo ir precīzi zināms, ka tas ir vismaz trīs gadus ozolkoka mucās izturēts dzēriens. Taču, piemēram, „Chivas” tiek izturēts daudz ilgāk - vismaz divpadsmit gadus,” skaidro kokteiļu eksperts. 

Edgars Grišulis sagatavojis trīs izcilas kokteiļu receptes, ko varēs nobaudīt 28. novembrī restorāna ‘’Aqua Luna’’ 18 mēnešu dzimšanas dienā un pasākumu sērijas ‘’Chivas Stage’’ atklāšanas pasākumā. 

1. „Cherry Rob Roy” – klasika jaunās skaņās
Kurš gan nezina, ka klasiskais „Rob Roy” ir ļoti piemērots, lai sasildītos aukstajā ziemas laikā? Ja skotu viskijs vēl nav jūsu iecienītākais dzēriens, tad, iespējams, jūsu domas mainīs kokteilis, kurā „scotch” intensīvo garšu papildina ķiršu skābenums un piesātināts portvīns. Pamēģināsim? 12 gadus vecu „Chivas Regal”, sauso vermutu, piemēram, „Martini Gran Lusso”, mazliet sarkanā portvīna (ruby port), divas tējkarotes skābeno ķiršu ievārījuma kopā ar ledu sajauc šeikerā, lej platās glāzēs un rotā ar ķiršiem. 

2. „Golden Dog” – saulaina garšu varavīksne
Piesātināti dzeltenā niansētu garšu simfonija, kas būs īsti vietā, lai uzlabotu omu pelēcīgā ziemas vakarā. Saspēlē piedalās ekskluzīvs, izturēts skotu viskijs, aperitīvs „Lillet Blanc”, aprikožu brendijs, benediktīns, angostūra. Draudzība garantēta uz ilgu laiku. Ja vēlaties gatavot kokteiļus, kuros izceļas viskija garša, piemērotāks būs labs jauktais (blended) viskijs. Piemēram, „Chivas Regal 12”, kura ražotāji pievērš īpašu uzmanību garšas niansēm un kvalitātei. Nelielu un ekskluzīvu darītavu produkcija ir tā, kas spēs kliedēt pelēcību.

3. „Aqua Luna 18”– dabīgs augļu baudījums
Šobrīd cilvēki meklē dabīgas, bet inovatīvas garšas nianses, tādēļ arī sīrupu kokteilim varam pagatavot paši. Piemēram, 18 gadīga „Chivas Regal” augļaino un intensīvo garšu labi izcels apelsīnu un ingvera marmelāde. Šo sīrupu vēlams pagatavot iepriekš, lai vakarā to sajaucot ar viskiju, citronu sulu un olas baltumu iegūtu baudījumu rosinošu dzērienu. Kokteilim piestāvēs retro stila glāze, tajā ieber ledu un ielej dzērienu. 

„Vakaram izvēlētais dzēriens ir tikpat svarīgs, cik pati maltīte. Un, protams, būtiski ir arī pavadīt laiku kopā ar tuviem un mīļiem cilvēkiem. Ņemiet tos līdzi un 28.novembrī nāciet uz „Aqua Luna” baudīt modīgus kokteiļus, dzimšanas dienas kūku un neticami karstas ballītes atmosfēru,” iesaka Edgars Grišulis. Matīss Francis

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME. TĀ PĀRDOŠANA, IEGĀDĀŠANĀS UN NODOŠANA NEPILNGADĪGĀM PERSONĀM IR AIZLIEGTA. 

  

Saistītie raksti

Aktualitātes kafejnīcās, restorānos un bāros 2021. gadā
10 viesmīlības noteikumi
Idejas ēdamām dāvanām
18.oktobrī, Latvijas Etnogrāfiskājā brīvdabas muzejā- Putras diena (receptes)
Bocuse d’Or Latvijas komandas atbalsta vakariņas


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts