Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Raksti

02.05.2017

Restorānu nedēļa no 8.līdz 14.maijam Rīgā

No šā gada 8.maija līdz 14.maijam Rīgā norisināsies restorānu nedēļa, S informēja “Live Riga” pārstāve Anna Blaua.

Restorānu nedēļas laikā galvaspilsētas restorāni piedāvās trīs kārtu maltīti par īpašu cenu – 15 vai 20 eiro, kuru autori ir Rīgas labāko restorānu šefpavāri. Tās, atbilstoši konceptam “Ar dabu šķīvī”, tiks radītas par godu Eiropas gastronomijas reģionam.

Konceptu “Ar dabu šķīvī” izveidojusi Valmieras pilsēta sadarbībā ar partneriem Rīgas-Gaujas reģionā (Cēsīm, Gaujas Nacionālā parka klasteri, Siguldu un RTAB), lai veicinātu reģiona gastronomijas daudzveidības iepazīšanu. Rīgas-Gaujas reģionam 2017.gadā piešķīra Eiropas gastronomijas reģiona titulu un par tā vēstnesi izvēlēts “Valmiermuižas Alus virtuves” un “Valmiermuižas vēstniecības Rīgā” šefpavārs Dzintars Kristovskis.

Šogad, pretēji iepriekšējiem gadiem, ir izstrādāti detalizēti Restorānu nedēļas nosacījumi. Tie paredz, ka Restorānu nedēļas ēdieniem ir jābūt moderniem un inovatīviem, jāreprezentē Latvijas un Baltijas virtuve, vismaz pusei no produktiem ir jābūt vietējas izcelsmes, kā arī nepieciešams izmantot sezonālos produktus. Tāpat paredzēts, ka restorāni īpašo ēdienkarti piedāvās visas dienas garumā.

“Konsultējoties ar Eiropas profesionāļiem, esam izveidojuši dalības nosacījumus, kas vēl vairāk atbalstīs vietējos ražotājus un akcentēs tieši Latvijai raksturīgos sezonālos produktus. Īpaši priecājamies, ka šādu pasākumu sarosījušās rīkot arī citas Latvijas pilsētas – Sigulda, Kuldīga, Valmiera,” norādīja RTAB valdes priekšsēdētāja Vita Jermoloviča.

Dalībnieku saraksts un restorānu sagatavotie piedāvājumi maija sākumā būs apskatāmi “Live Rīga” mājaslapā. Pavasara Rīgas restorānu nedēļas piedāvājums būs pieejams, veicot iepriekšēju galdiņa rezervāciju izvēlētajā restorānā.

Rīgas restorānu nedēļas mērķis ir palielināt sabiedrības interesi par restorānu kultūru, īpaši koncentrējoties uz jaunu klientu iepazīstināšanu ar Rīgas restorānu vidi un ārpus mājas ēšanas kultūras attīstību kā ilgtermiņa projektu. Tāpat pasākums tiek rīkots, lai stimulētu aktīvas publiskas diskusijas Latvijas sabiedrībā par Latvijas tradicionālo un moderno virtuvi, uzsverot ēdiena kvalitāti.

Pavasara Rīgas restorānu nedēļu organizē RTAB.

http://www.liveriga.com/lv/7728-RRN

  

Saistītie raksti

Recepte, kas patiks grilētas gaļas cienītājiem
Akreditētā Rīgas Ekonomikas un Biznesa skola piedāvā apgūt aktuālas profesijas
Garšvielu kokteilis virtuvē
Vasaras ogu kalendārs
Restorāns "Avalon" piedāvā Eiropai raksturīgu ēdienu fusion virtuvi


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts