Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Raksti

11.10.2017

Konjaka pazinējs Žans Mišels Košē

Pagājušajā nedēļā Rīgā viesojās leģendārais konjaka pazinējs Žans Mišels Košē, pastāvīgais Hennessy nama vēstnieks jau 26 gadus. Trešdien norisinājās prezentācijas vakariņas, kuru laikā pasākuma viesi degustēja konjakus, kā arī ar vēstnieku apsprieda jaunākās tendences šī dzēriena baudīšanā. «Izplatītais priekšstats par to, ka konjaku malko dzimtas īpašuma kamīnzālē, vienlaikus smēķējot cigāru, jau sen vairs nav aktuāls. Konjaks – tas nav elks, to var dzert un to jādzer, tā kā jums patīk. Piemēram, ASV konjaku malko vienkārši tāpat, pēc darba, ar ledu vai sodu, bet Ķīnā – vakariņu laikā. Savukārt Eiropā šobrīd ir populāri kokteiļi, piemēram, Hennessy ar kolu», - stāsta Žans Mišels Košē.


Savas profesionālās darbības ietvaros Žans Mišels Košē praktiski visu laiku apceļo pasauli, iepazīstinot dažādu kultūru un valstu pārstāvjus ar konjaka lietošanas mākslu un Hennessy nama vēsturi. «Lai gan esmu dzimis Tokijā un bērnības lielāko daļu aizvadījis Malaizijā, Vjetnamā un Madagaskarā, sirdī esmu franču dzīvesveida piekritējs ar visu viņu mīlestību pret baudām un spēju novērtēt mirkli». Kā liecina Hennessy nama vēstnieka pieredze, dažādās valstīs ir pieņemts dzert konjaku dažādos veidos, tomēr ir viena kopēja tendence, kas apvieno jauniešus visā pasaulē, – tā ir aizrautīga vēlme eksperimentēt un meklēt jaunus garšas savienojumus: «Mūsdienu jaunieši vecumā no 20 līdz 30 gadiem – ir īsti hedonisti, tātad atvērti visam jaunajam. 

Mums tas liek mainīties bieži un mērķtiecīgi un piedāvāt kaut ko jaunu. Piemēram, ierobežotas alkoholisko dzērienu sērijas un jaunus kokteiļus, kas spēj pārsteigt. Viena no jaunākajām kombinācijām ir kokteilis Hennessy revolution – kola ar konjaku, lai gan patiesībā kokteiļi uz konjaka bāzes nav jauna tendence. Jau 1862. gadā kokteiļu ciltstēvs Džerijs Tomass savā grāmatā How to Mix Drinks or The Bon-Vivant's Companion minējis tā dēvēto japāņu kokteili».

Konjaks «iznāk» no kamīnzālēm ielās un kļūst par mūsdienu kustību, piemēram, strītarta, ballīšu, prezentāciju, sastāvdaļu. Baltijas valstīs ir pieejama ierobežota Hennessy sērija, kuras pudeles dizainu veidojis slavens strītarta mākslinieks JonOne, - tikai 1000 pudeles. «Konjaks noteikti nav «mūsu vectēvu» dzēriens, kaut gan no tiem laikiem esam aizņēmušies paradumu sildīt to rokās – ikviens vismaz reizi mūžā ir dzirdējis, ka glāzi ar konjaku jāsasilda, lai tā garša un aromāts atklātos. Šobrīd tas vairs nav aktuāli, - skaidro Ž. M. Košē, - normāla konjaka temperatūra – 18-19 grādi pēc Celsija, un, ja agrāk telpās bija daudz aukstāks – aptuveni 15 grādi, tagad jebkurā telpā temperatūra parasti nav zemāka par 22 grādiem, tāpēc sildīt glāzi nav nekādas vajadzības». 


Fotogrāfs: Gints Ivuškāns

 
Deniss Ševeļovs

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME. TĀ PĀRDOŠANA, IEGĀDĀŠANĀS UN NODOŠANA NEPILNGADĪGĀM PERSONĀM IR AIZLIEGTA. 



Galerija

  

Saistītie raksti

Bioloģiski ražoti produkti, kā pie tiem tikt
Trīs burgeru receptes gardai un sātīgai maltītei
Vēl var pieteikties dalībai 6.Eiropas Lauku tūrisma kongresā
Kā no sirds nosvinēt pankūku nedēļu
Latviešu un ābolu kulinārā saikne. Kā no jauna pagatavot ābolus?


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts