Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Raksti

23.02.2017

Intervija ar NRDATA POS uzņēmuma projekta vadītāju Agri Slišānu

Atverot jaunu bāru, kafejnīcu vai restorānu, ir nepieciešams iegādāties kases aparātus vai kases sistēmas.

Ko Jūs iesakāt jaunam uzņēmumam, kādu kases norēķinu sistēmu izvēlēties?
Ikviens uzņēmums atrodas izvēles priekšā – iegādāties kases aparātu vai uzstādīt kases sistēmu. Lietojot kases aparātu, nav iespējams iegūt atskaites, veikt noliktavas uzskaiti, sekot līdzi noliktavas atlikumam, segmentēt klientus, piemēram, izmantot atlaižu kartes u.c. lietas. Protams, ir uzņēmumi, kam kases aparāts ir piemērots risinājums – nodrošina visas nepieciešamās funkcijas. Savukārt kases sistēma ir iekārta, kas sastāv no monitora, datora, printera, displeja un citiem papildus elementiem, piemēram, tās iespējams saslēgt ar atlaižu karšu lasītāju.

Ko var iegūt no šīs sistēmas?
Kases sistēma ir ērts un pilnīgi nepieciešams instruments, risinājums darbam jebkurā restorānā, viesnīcā vai kafejnīcā. Tā sniedz iespēju sekot līdzi pilnīgi visām darbībām, funkcijām, kas ir darīts dienas laikā.

Vēlos uzskaitīt galvenās kases sistēmas funkcijas. Tām ir ergonomisks un intuitīvs skārienekrānu atbalsts, virtuves pasūtījumu atbalsts ar virtuves printeri, skārienekrānu, veidojot interaktīvu saziņu starp oficiantu un virtuvi. Ar kases sistēmām iespējams sekot līdzi finanšu plūsmai, piegādei, pārvaldīt rēķinus utt. 

Tās sniedz iespēju pārvaldīt receptes un aprēķinus, veidot recepti receptē, ļaujot veikt visaptverošu pārvaldi. Kases sistēmas piedāvā skārienekrānu pogu noteikšanu,vairākus vadības paneļus. Iespējams izvēlēties dažādus maksājumus veidus – veikt, piemēram, priekšapmaksu, pēcapmaksu. 

Tas ļauj sadalīt rēķinus atsevišķos maksājumos. Ar kases sistēmām iespējams ērti veikt ēdienu atzīmēšanu virtuves pasūtījumu pārvaldībai. Tas savukārt ļauj atzīmēt klienta individuālās (īpašās) vēlmes. Iespējams veidot akcijas, piemēram, „pērc divus, maksā par vienu”, „laimīgā stunda” u.c. Kases sistēmas var saslēgt ar pārnēsājamiem mini kases aparātiem.

Sistēmā ir iespēja redzēt restorāna piedāvājuma sarakstu, viesmīlis var nospiest nepieciešamās pogas, izvēlēties samaksas veidu – skaidrā naudā vai ar karti.

Sistēma ir integrēta automātiska kase. Izprintējas čeks, tas reģistrējās, tādējādi atskaitē var redzēt, kas ir pasūtīts un pārdoto produktu daudzumu.

Šī sistēma veic produktu uzskaiti un sniedz iespēju sekot līdzi noietam.
Savukārt kases sistēma atšķirībā no kases aparāta ļauj ievadīt sistēmā ēdienkartes produktus – mencu fileja, pupiņu zupa utt.

Kases sistēmā var sekot līdzi tam, kādi ēdieni un cik daudz tiek pirkti. Mēneša beigās iespējams redzēt, piemēram, kāds ēdiens netiek pasūtīts, tādējādi restorāna vadītājs var secināt, vai šo ēdienu ir vērts iekļaut ēdienkartes piedāvājumā.

Kases sistēma atšķiras no kases aparāta ar to, ka katram lietotājam var piešķirt tiesības, iespējams labot cenas, piešķirt klientam atlaidi. Tā ļauj uzskaitīt sistēmā produktu kritiskos daudzumu, piemēram, darbinieks var redzēt, ka noliktavā kāds produkts iet uz beigām. Tas ir līdzīgi kā noliktavas kontroles sistēma un pārdošanas kontroles sistēma uzņēmumā.

Uzņēmuma vadītājam šāda sistēma ir ērta gadījumā, ja ir vairākas filiāles. Uzņēmējs var sekot līdzi kases sistēmas darbībai neatkarīgi no atrašanās vietas.Mūsu uzņēmums piedāvā serveru, kas ir saslēgts ar sistēmu, savukārt uz klienta datora atrodas kases un noliktavas daļa. Sistēmai nav nepieciešams patstāvīgs interneta nodrošinājums. Tas nepieciešams tikai datu apmaiņas gadījumā, kad ir nepieciešams veidot atskaiti.

Uz monitora ir programma, kur redzams produktu sortiments: pica, pasta utt. Tā ir vizuāli viegli uztverama, darbojas ar pirkstu pieskārienu, nodrošinot darbiniekam ērtu un vieglu lietošanu. Programmu iespējams lietot latviešu, angļu, krievu un itāļu valodās.

Vai jūs veicat arī servisu?
Programma tiek regulāri atjaunota. Ņemot vērā klientu vēlmes, mūsu uzņēmuma NRDATA POS speciālisti regulāri apkopo informāciju, izstrādā dažādus uzlabojumus.
Programma var tikt pielāgota katra klienta vajadzībām. Katrs klients ir izdomājis kaut ko savu, ar ko viņš var būt foršs tirgū, līdz ar to mēs meklējam labākos risinājumus un pielāgojam programmu klienta prasībām.

Vai ir iespējams šo sistēmu salāgot ar banku karšu termināliem?
Jā, protams!

Kas vēl ietilpst kases sistēmā?
Šī sistēma sastāv no tehnikas un no programmatūras.Protams, viena bez otras nespēj darboties. Tehniskie risinājumi ir visdažādākie. Mēs iesākam klientiem iegādāties tehniku, savukārt programmatūru nomāt.

Vai Jūs varētu minēt aptuvenās izmaksas ar ko uzņēmumu vadītājiem vajadzētu rēķināties? 
Jāsaka, ka tehnikas izvēle ir atkarīga arī no telpu plašuma. Jo aparatūra aizņem mazāk vietas un ir kompaktāka, jo tā izmaksās vairāk. Arī, ja aparatūra ir saslēgta ar vairākām ierīcēm, tā aizņems vairāk vietas, taču cenas ziņā tā ir ekonomiskāka.
Kases sistēmas tehnika ar pieskārienu jūtīgo monitoru, profesionālu industriālu ierīci un programmatūru izmaksās aptuveni 1500 eiro.

Jūs teicāt, ka programmatūru var pirk vai nomāt, pastāstiet par to.
Programmu ir iespējams iegādāties, tomēr uzņēmumiem iesakām nomāt. Tā kā mūsu klienti ir bāri, restorāni un viesnīcas, kam norit aktīvs darbs nedēļas nogalē un brīvdienās, nav pieļaujama situācija, kad klients paliek bez kases sistēmas. NRDATA POS piedāvā klientu atbalstu 24 stundas diennaktī.Programmas noma un atbalsts maksā, sākot no 50 eiro +PVN mēnesī.

Vai klientam ir iespējams salāgot jau esošo kases sistēmu ar Jūsu piedāvāto?
Nav viennozīmīgas atbildes uz šo jautājumu, jo sistēma var būt tik novecojusi, ka tā nevar pavilkt programmu. Tādā gadījumā piedāvājam veikt bezmaksas sistēmas auditu.Mūsu servisa meistars var atbraukt pie klienta un veikt auditu. Tā beigās izvērtē, vai ir iespējams uz esošās tehnikas iestatīt jaunu programmatūru. 

Nesen, piemēram, mēs uzstādījām uzņēmumā divas jaunas kases sistēmas, ko salāgojām vēl ar trešo sistēmu, kas klientam bija diezgan veca. Nomainot detaļu, tā veiksmīgi tika salāgota.

Ir novērots, ka klienti bieži „spiež” cenu uz leju. Kāda ir Jūsu pieredze šajā ziņā?
Ar šo produktu mēs esam tirgū vairāk nekā gadu. Uzņēmumi, kas strādā ar šo programmu ir apmierināti.

Klienti, ir dažādi. Klienti, kam ir pieredze strādāt ar kases sistēmām, augstu novērtē mūsu piedāvājumu gan servisa, gan pieejamās cenas ziņā. Viņi zina, ko tas maksā un kāpēc tas maksā.

Vai Jūs sniedzat konsultācijas kādus kases sistēmu labāk izvēlēties konkrētam klientam?
Protams, sākotnēji mēs noskaidrojam klienta vajadzības, pēc tam izstrādājam konkrētu piedāvājumu, ņemot vērā dažādus aspektus. Vēlos piebilst, ka jaunai kafejnīcai vai restorānam, plānojot bāra interjeru, vēlams ierēķināt vietu kases sistēmai. 

Ieteiktu arī konsultēties ar speciālistiem, kas ieplānos cik un kādu kases sistēmu konkrētā vietā būs jāuzstāda. Ņemiet vērā arī to, cik vietas tas aizņems. Tādējādi izdosies izvairīties no situācijas, kad kādai kases sistēmai nav vietas vai rodas kādas neērtības lietošanā.

Kā ar Jums sazināties?
Mēs atrodamies Rīgā, Ernestīnes ielā 24.

+371 67287303; Mob.: +371 27791593
info@nrdata.lv

  

Saistītie raksti

Jāņu siers (recepte)
Spānijas vīni
aktuāla tēma - maizes cepamā mašīna
Starptautiskā pankūku diena: 8 neierasti pankūku pasniegšanas veidi
Garda kafija Līgo nakts mundrumam


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts