Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Raksti

24.09.2014

Dabiski enerģijas stimulatori pēlēkajām rudens dienām

Situācija: Kad jūtaties noguris pēc pilna nakts miega, rūpes neļauj aizmigt vai no rīta pamostaties, jūtoties negulējis itin nemaz, ir grūti atteikties no plašā enerģijas dzērienu klāsta. Problēma ar enerģijas dzērieniem ir tāda, ka tie ir kofeīna un cukura kombinācija, kas garantēs to, ka vēlāk, dienas vidū, jutīsieties vēl sliktāk nekā iepriekš. 


Atrisinājums: Auzu salmu ekstrakts ir viscaur dabīgs enerģijas pastiprinātājs bez cukura un kofeīna, kas nozīmē, ka pēcpusdienā nesastapsieties ar pēkšņu „izdegšanu”. Zinātnieki ir atklājuši, ka auzu salmu ekstrakts izpleš smadzeņu artērijas, tādējādi smadzenes tiek intensīvāk apasiņotas, kas veicina to darbību. Rezultātā jūs kļūstat možāks un gatavs ķerties klāt darbam.


No auzu salmiem taisa arī novārījumu, kuru tautā jau izsenis lieto dažādu slimību ārstēšanā. Auzu salmu spirta uzlējumu plaši lieto homeopātijā kā spēcinošu un tonizējošu līdzekli.

Ekstrakta garša ir ļoti maiga, tādēļ to gandrīz nemaz nevar sajust. Pietiek pievienot divas tējkarotes pie rīta kafijas vai sulas. Auzu salmu ekstraktu iespējams iegādāties aptiekās. 

Situācija: Jūs pamostaties mundrs, taču jau pēc pirmajām darbā pavadītām stundām sajūtat vēlēšanos nosnausties. 

Atrisinājums: rožainā rodiola jeb zeltsakne ir viens no efektīvākajiem dabā sastopamajiem stimulatoriem.  Tā sniedz mundrumu visas dienas garumā, turklāt tai tiek piedēvētas arī tādas īpašības kā nervu sistēmas stiprināšana, imūnsistēmas stiprināšana, atmiņas kapacitātes celšana, svara samazināšana un fiziskās un garīgās izturības palielināšana. 

Rožainā rodiola ir populārs augs Austrumeiropas un Āzijas tradicionālajā medicīnā, to kādreiz lielās plantācijās audzēja PSRS teritorijā. Rožainās rodiolas audzēšanai ir piemērots arī Latvijas klimats. Stādus var iegādāties pavasara tirgos, tās ekstraktu vai tēju – aptiekās. 
Situācija: jūs jūtaties noguris un izsmelts visas dienas garumā. 
Atrisinājums: kivi sastāvā ir ne vien divas reizes vairāk kālija nekā banānā un divas reizes vairāk C vitamīna nekā apelsīnā, bet arī 2,5 grami šķriedrvielu, kas ievērojami paildzina sāta sajūtu un novērš enerģijas līmeņa krišanos, kad esat izsalcis. Vienkāršie cukuri ātri sniedz nepieciešamo enerģijas devu, bet škiedrvielas– apmierinājuma sajūtu izsalkuma laikā.
Ar diviem kivi dienā pietiek, lai stimulētu jūsu koncentrēšanās un darba spējas, un izvadītu jūs cauri garajai darba dienai možā prātā. 
Materiālu sagatavoja Linda Rubene

  

Saistītie raksti

Alus uz pulvera mucas
Katru dienu Latvijā tiek iztērēti 150 000 plastmasas salmiņu
Kā pagatavot sulīgas cūkgaļas maltītes
Stand up bankets ar vīnu degustāciju 26.februārī
Rīgas svētki no 16.08.- 18.08.


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts