Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Raksti

20.07.2011

5 brīnumaini augļi, par kuriem jūs nezinājāt



5.Pitaja
Pitaja jeb pūķa auglis ir kaktusa auglis, kas sastopams Āzijā, Austrālijā un Amerikā. Ir divu veidu pitajas – saldā un skābā pitaja, kur katru izmanto sava veida ēdieniem. Pitajas var būt trīs veidu krāsās, bet vispopulārākā ir spilgti rozā ar dzeltenu mīkstumu iekšā. Tas ir populārs savas saldās smaržas un garšas dēļ, kas līdzinās kivi garšai, tomēr ir ar savu izteiksmīgu piegaršu.



4.Safou
Safou ir mūžzaļš koks, atrodams Āfrikas tropiskajos mežos. Safou augļi ir pazīstami kā āfrikāņu bumbieri. Tie ir aptuveni 14 cm gari augļi ar violetu apvalku un gaiši zaļu masu iekšpusē. Mēdz teikt, ka šie augļi var pielikt punktu Āfrikā valdošajam badam, jo apmēram puse no augļa sastāva ir taukskābes, aminoskābes, vitamīni u.c. vērtīgas vielas. Viens hektārs ar šo augli, un ir iespējams no tā iegūt 8 tonnas eļļas, turklāt visas tā daļas ir izmantojamas.



3.Rambutan
Rambutan ir savāds auglis, kas no ārpuses izskatās kā spalvaina zemene, bet iekšpusē ļoti līdzinās līčei. Tas nāk no Dienvidāzijas, bet ir izplatījies citur pasaulē. Auglim ir ovāla forma, iekšpusē auglis ir izteikti salds ar nelielu skābuma piegaršu. Bieži izmanto desertos.



2.Ragainā melone
Ragainā melone, zināma arī kā Āfrikas gurķis vai želejas melone, sastopama Āfrikā, Amerikā un Austrālijā. Kad nogatavojusies, melonei ir spurains ārējais apvalks ar spilgti zaļu, želejai līdzīgu iekšpusi. Pēc garšas to pielīdzina banānam, bet pēc iekšējās tekstūras gurķim. Arī apvalku var ēst, tam ir savdabīga garša, kas mazliet atgādina ābolu. Tieši šīs daudzveidības dēļ tas ir iecienīts produkts augļu paletēs, jo nereti izraisa izbrīnu cilvēkos.



1.Brīnumauglis
Šis auglis jeb oga ir visai savāds, ne velti to dēvē par brīnumaugli visur pasaulē. Kas to padara tik īpašu, ir cukura aizvietotājs mirakulīns lielos daudzumos. Pats par sevi auglis negaršo tik saldi, taču ēdot tas izdala vielu, kas jebkuru ēdienu, apēstu tuvākās stundas laikā, padara saldu. Ar šādu efektu jūs varat apēst citronu, bet ir sajūta it kā būtu izdzerta glāze ar koncentrētu sīrupu. 70. gados tas kļuva neticami populārs, jo tika pārdots kā notievēšanas līdzeklis – cilvēks var apēst jebko un tas garšos kā deserts, neietekmējot uzņemto kaloriju daudzumu. Augļa komercializācija tika veikli pārtraukta, jo cukura kompānijas sāka paredzēt sev lielus zaudējumus ar brīnumaugli kā iespaidīgu konkurentu. Šobrīd auglis sāk atgriezties apritē, un tam paredz lielus komerciālos panākumus.

  

Saistītie raksti

Pašceptu dāvaniņu pagatavošana un iesaiņošana
Viesistaba aicina pusdienās! No 19.-23. maijam -gardie piedāvajumi
Viesistabas Kazarmās kursu kalendārs nāk ar interesantiem jaunumiem!
No 5.-11.maijam labākie Rīgas restorāni vērs durvis visiem gardēžiem
Kristaldzidras glāzes no PET, Versupack plastmasas iepakojums


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts