Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Raksti

08.11.2014

“BIBLIOTĒKA N°1 Restorāns” 2014. gada vīni

Konkursā “Latvijas Gada Vīns 2014” restorāna “BIBLIOTĒKA N°1 Restorāns” izvirzītie vīni iegūst “Sudraba, “Bronzas” un “Vērts nobaudīt” godalgas. 

2014. gada 4.-6. septembrī restorāna “BIBLIOTĒKA N°1 Restorāns” telpās, Latvijas “Gada Vīns 2014” ietvaros “aklajā” degustācijā kopumā tika izvērtēti 450 dzirkstošie, baltie, sarkanie, deserta un stiprinātie Latvijā pieejamie vīni, piešķirot 5 «Zelta», 53 «Sudraba», 204 «Bronzas» un 92 «Vērts nobaudīt» medaļas. 

“BIBLIOTĒKA N°1 Restorāns” šefsomeljē Jānis Gailis kopā ar restorāna someljē Ivo Orlovu un Jāni Miezi konkursam atlasīja vairākus vīnus no restorāna vīna kartes, kas šovasar jau ir izpelnījusies starptautisku atzinību, atkārtoti iegūstot Wine Spectator “Award of Excellence 2014” apbalvojumu. 

Sudraba godalgu saņēma Erste+Neue Puntay Sauvignon Blanc 2011 un Le Mandolare Soave Monte Sella 2011, kas ir restorānā iecienīts vīns, ko augsti novērtē arī citos konkursos visā pasaulē. Bronzas vērtu atzinību ieguva Ca Dei Frati Brolletino 2011- vīns, kas katru gadu iegūst Tre Bicchieri apbalvojumu, kas ir augstākais vīna novērtējums Itālijā. 

La Scolca Gavi Dei Gavi 2011, ko var saukt par Pjemontas dārgakmeni, jo Gavi Dei Gavi vīna veids savu popularitāti ir ieguvis pateicoties La Scolca vīna darītavai, un Begali Lorenzo Amarone Della Valpolicella 2009. Apbalvojumu “Vērts nobaudīt” saņēma Terre Del Principe  Le Sorele 2010 vīns. 

Restorāna someljē Ivo Orlovs atzīst, ka ir pārsteigts, jo vairāki pasaulē jau iepriekš augsti novērtēti vīni šajā topā ieguva samērā zemu novērtējumu, bet tas ir apsveicami, ka Latvijā tiek veidoti šādi konkursi un tiek apzināti Latvijā piedāvāti vīni, kas ir ļoti augstas kvalitātes un plaši pazīstami visā pasaulē. 

Restorāns “BIBLIOTĒKA N°1 Restorāns” starp dalībniekiem īpaši izcēlās ar to, ka bija vienīgais restorānu pārstāvis, kas piedālījās izvirzot pašu importētu vīnu, kas ir ekskluzīvi atlasīts priekš restorāna vīna kartes un ir pieejams tikai restorānā “BIBLIOTĒKA N°1 Restorāns”.

Latvijas «Gada Vīns 2014» konkursa žūrijas darbu vadīja Maikls Šusters (Michael Schuster) no Lielbritānijas, viens no starptautiski visvairāk pieprasītajiem vīna «tiesnešiem» un lektoriem ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi, žurnāla «Decanter» konkursa World Wine Awards žūrijas loceklis, The Wine Society un Academie Internationale du Vin valdes loceklis, vairāku populāru vīna best-selleru un prestižo izdevumu «The World of Fine Wine» un «Decanter» autors. 

Žūrijā darbojās Latvijas godalgotākie un kompetentākie vīna profesionāļi – Raimonds Tomsons (restorāns «Vincents», Vīnziņu Asociācijas prezidents, vairākkārtējs Latvijas un Baltijas vīnziņu čempionāta uzvarētājs), Arunas Starkus (Lietuvas vīnziņu asociācijas prezidents), Valentīna Grandāne (viena no pieredzes bagātākajām vīna pasniedzējām Latvijā), Ronalds Pētersons (Baltijas vīnziņu čempionāta uzvarētājs), Gints Sniedze (vīnziņu konkursu uzvarētājs), Aigars Lukstiņš, Romāns Komars, Mārtiņš Pīlēns un Aigars Nords (Riga Wine & Champagne dibinātājs).Kalvis Kidals

  

Saistītie raksti

57 restorāni aicina izbaudīt Rīgas restorānu nedēļu
Piecas biežāk pieļautās kļūdas vistas cepeša gatavošanā
Ātri pagatavojamā Džeimija Olivera jaunā recepte
Medus kūka (recepte)
Siera kūka svētku galdam


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts