Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Raksti

10.10.2012

Baltijas vīnzinis 2012 ir latvietis Jānis Kaļķis

No 5.-6.oktobrim Viļņā jau astoto reizi norisinājās Baltijas Vīnziņu Vana Tallin Grand Prix, un par konkursa uzvarētāju kļuva Jānis Kaļķis no Latvijas. Konkursa galvenais atbalstītājs, uzņēmums Liviko uzvarētājam pasniedza balvu – 1000 eiro vērtu ceļojumu. Otro vietu izcīnīja lietuvietis Narimantas Miežys un Kristjans Markii no Igaunijas ierindojās trešajā vietā. Visu dalībnieku prasmes vērtēja starptautiska žūrija, kuru vadīja Andreas Larsson, labākais sommeljers jeb vīnzinis pasaulē (2007, ASI).

„Es pirmo reizi biju priekšsēdētājs Baltijas vīnziņu čempionātā un es varu teikt, ka šeit tika demonstrēts ļoti augsts līmenis, kas atbilst visiem starptautiskajiem standartiem. Konkursa laikā bija liels prieks vērot dalībnieku priekšnesumus, kuros pārstāvji demonstrēja īpaši augstu zināšanu līmeni. Es uzskatu, ka kādu dienu kāds Baltijas valstu pārstāvis kļūs par labāko vīnzini visā pasaulē. Pēc manām domām, lai kļūtu par labu vīnzini, cilvēkam ir jābūt apveltītām ar talantu, smagi jāstrādā, precīzi jāsagatavojas un jābūt kaislīgam pret savu darbu,” tā par čempionātu teica žūrijas priekšsēdētājs A.Larsson. 

Pirmajā čempionāta dienā konkursantiem bija jāatbild rakstiski uz vairākiem sagatavotiem jautājumiem, taču neizpalika arī praktisks uzdevums. Finālā iekļuva tikai četri labākie – Narimantas Miežys no Lietuvas, Jānis Kaļķis no Latvijas, Kristjans Markii no Igaunijas un Andrzej Strezelczyk no Polijas.

Fināla dienā konkurentiem bija jāparāda savas profesionālās iemaņas, veicot dažādus uzdevumus: vīnu un stipro alkoholisko dzērienu degustācija ar aizsietām acīm; sarkano vīnu dekantēšana; ēdienu rekomendēšana, lai tie atbilstu sešiem īpašiem vīniem; dzirkstošo vīnu pasniegšana un pareizas vīna kartes sastādīšana. 

„Uzvara nebija viegla, taču es darīju visu, kas bija manos spēkos, un tagad esmu gandarīts, ka uzvarēju čempionātā, kura žūriju vadīja labākais vīnzinis pasaulē,” teica Pasaules vīnziņu čempionāta 2013 uzvarētājs Jānis Kaļķis.

Kopumā Latviju Baltijas vīnziņu čempionātā pārstāvēja Jānis Kaļķis (Hotel Jurmala SPA), Ronalds Pētersons (demokrātiskā vīna bārs Garage), kurš izcīnīja piekto vietu un Kaspars Vēzītis (RSkorpions).

Bez pasaulē atzītākā vīnziņa Andreas Larsson, žuriju pārstāvēja: Shalva Khetsuriani no Gruzijas vīnziņu asociācijas, Pjotrs Kamecki no Polijas vīnziņu asociācijas, Karīna Tholin no Zviedrijas vīnziņu asociācijas, Kristel Nõmmik un Urvo Ugandi no Igaunijas vīnziņu asociācijas, Raimonds Tomsons no Latvijas vīnziņu asociācijas un Arūnas Starkus no Lietuvas vīnziņu asociācijas.


Genādijs Kļepikovs

  

Saistītie raksti

Kā pareizi uzglabāt maizi mitrā laikā
Trīs burgeru receptes gardai un sātīgai maltītei
Starptautiskais mūzikas festivāls Summertime 2018 – aicina Inese Galante
Medus - unikāls produkts cilvēka veselībai
SIA ARKOLAT uzlabo servisu HoReCa nozares uzņēmumiem


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts