Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Raksti

19.02.2014

Masļeņica un slāvu tirgus Kalnciema kvartālā

Sestdien, 1.martā no plkst.10:00 līdz 16:00 Kalnciema kvartālā notiks nebijušas Masļeņicas svinības. Tradīcijām bagātajos slāvu pavasara gaidīšanas svētkos tiks ceptas pankūkas un gatavotas salmu lelles. Dejos ansamblis „Zabava” un dziedās autentiskā krievu folkloras studija “Iljinskaja pjatnica” (Ēlijas piektdiena). Programmas ietvaros tiks demonstrēta Ivo Brieža jaunā dokumentālā filma „Nacionālais pieskāriens”. Bet tirdziņā varēsiet iegādāties dažnedažādas ar slāvu kultūru saistītas preces.

Kalnciema kvartāls savā kultūras programmā jau labu laiku akcentē kultūru dažādību Rīgā un pasaulē. Līdz šim veiksmīgi ir norisinājušies itāļu un lietuviešu kultūrām veltīti tirgi un pasākumi, šogad tiem pievienosies slāvu un spāņu tirgi. 

„Ar dažādu internacionālu kultūras pasākumu palīdzību tiek bagātināta Latvijas kultūra un piesaistītas jaunas auditorijas, kas ikvienam veselīgi paplašina redzesloku,” tā kultūras programmas vadītāja Una Meiberga. 

Masļeņica ir seni, tradīcijām bagāti slāvu svētki. Līdzīgi kā latviešu Meteņu svinībās, cilvēki dodas ciemos, bagātīgi klāj galdus, dzied un priecājas. Ar jautrību un maskarādi tiek aizvadīta ziema un sagaidīts pavasaris. Svētkus ieskandinās bērnu deju ansamblis „Zabava” un autentiskā krievu folkloras studija “Iljinskaja pjatnica” (Ēlijas piektdiena). Ar īpašu Masļeņicai veltītu mūzikas programmu uzstāsies 16 gadīgais krievu DJ no Daugavpils Nikita Mylukins.

Svētku neatņemama sastāvdaļa ir pankūku cepšana, kas pasaules kulinārijā simbolizē sauli. Pankūkas ar ikriem un citiem pildījumiem būs sarūpējis restorāns ”EcoCatering”. 
Paralēli jau tradicionālajiem zemniekiem un amatniekiem, būs arī daži tematiskie slāvu preču tirgotāji- ikonas no Sv. Lūkasa darbnīcas, krāšņie lakti, antikvāras un vēsturiskas lietas, kas saistītas ar krievu kultūru un ēdieni. Radošajā darbnīcā tiks veidotas salmu un lupatu lellītes. 

Pasākuma ietvaros arī demonstrēsim režisora Ivo Brieža jauno dokumentālo filmu „Nacionālais pieskāriens”.  "Latvijā, lai iepazītos ar svešinieku, nav piemērotākas dienas par Jāņiem - līgo gan latvietis, gan krievs. Un ja vēl līdzi ir starpnieks - norvēģis, kurš saprot, kas ir pilsoniska sabiedrība un pārvalda arī krievu valodu, tad ir cerība, ka notiks integrācijas brīnums. …Tikai kurš kuru integrēs? “ tā režisors Ivo Briedis. 

Kultūras programma uz Kalnciema kvartāla brīvdabas skatuves:
plkst. 10:00-16:00 DJ Nikita Mylukin (krievu tautas mūzika, elektronika)
plkst. 12:00 Bērnu ansamblis „Zabava” ar krievu nacionālajām dejām
plkst. 13:30 Autentiskās krievu folkloras studijas “Iljinskaja pjatnica” koncerts

Brūnajā mājā:
plkst. 12: 30 un 14:30  dokumentālā filma “Nacionālais pieskāriens”, ieeja bezmaksas.

Galerijā:
Salmu un lupatu leļļu radošā darbnīca ģimenēm no plkst. 11:00 – 14:00. 
Una Meiberga

  

Saistītie raksti

Rudens Rīgas restorānu nedēļa jau nākamnedēl
Svētkos mielojamies ar latviešu tradicionālajiem ēdieniem
26. februāris 18:00 Interesantas Jēra gaļas receptes ar Sergeju Šiporovu
Restorāns Avalon gaida uz gardu Rīgas restorāna nedēļas maltīti
Gatavo kopā ar šefpavāru


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts