Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Raksti

19.07.2011

Flair bartending – apbrīnojama spēja aizraut

http://www.horeca.lv/horeca-tv/izcils-barmenis-profesionalis-darbiba
Flair bartending ir bārmeņu māka manipulēt ar bāra rīkiem (pudelēm, glāzēm utt.) sarežģītos, žilbinošos veidos, lai izklaidētu viesus. Parasti šādu šovu iespējams vērot kokteiļu bāros un tam ir liela līdzība ar žonglieriem. Flair bartending ir kļuvis par ļoti pieprasītu talantu starp bāru un restorānu īpašniekiem un tirgotājiem, lai palīdzētu reklamēt savu produkciju, savu restorānu vai lai vienkārši piesaistīti apmeklētājus. Ir speciālas bārmeņu skolas un kursi gan Latvijā, gan ārzemēs, lai iemācītu dzērienu taisīšanu padarīt par aizraujošu šovu.

Flair bartendingā ietilpst žonglēšana ar pudelēm, manipulācijas ar degošām liķiera vai absinta pudelēm vai pat burvju triku izpilde, tādēļ šo bārmeņu radīto šovu mēdz dēvēt arī par bāra maģiju.

Lai cik viegli izskatītos bārmeņu žonglēšana ar liesmojošām pudelēm, šī profesija tomēr prasa lielu darbu un ieguldījumu, jo, lai sasniegtu to līmeni, ko redzam, piemēram, Maiami klubos un profesionāļu izstādēs, ir nepieciešami daudzi gadi un treniņi katru dienu. Māka ir ne tikai vizuāli pievilcīgi sajaukt jums kokteili, bet arī uztaisīt to tādu, lai tas būtu neatvairāmi garšīgs, kāpēc arī flair bartending prasa apjomīgas zināšanas garšu pasaulē.

Pēdējā laikā bārmeņu profesijas popularitāte ir augusi, kas liek šai nozarei augt un piedāvāt aizvien lielākas iespējas izaugsmei tiem, kas sapņo kādu dienu pārsteigt visus ar savu neticamo māku bāra letes otrā pusē.

Šeit jāmin arī fakts, ka flair bartending īpašs pieprasījums ir pēc sieviešu dzimuma pārstāvēm, jo bārmene sieviete, kas mācētu žonglēt, ir salīdzinoši liels retums. Protams, iemācīties taisīt garšīgus kokteiļus var arī sava prieka pēc, kā dēļ ir iespējams apmeklēt bārmeņa kursus.

Piedāvājam Jums sarakstu ar skolām, kurās iespējams apgūt bārmeņa profesiju:

Latvijā

 ”Restorānu servisa skola” www.rsskola.lv

”Tūrisma un viesmīlības mācību centrs Arcus” www.arcusedu.lv

”Rīgas pārtikas ražotāju vidusskola” www.rprv.lv

Ārzemēs

”Planetz” Kijevā - www.planetz.com.ua

”Shaker BarSchool” Anglijā - www.shaker-uk.com

”Working Flair Bartending School” Itālijā - www.wfbs.it

”Bar Academy Paris” Parīzē - www.baracademy.net

Lai veicas!

  

Saistītie raksti

Jēra burgeri- lieliskas pārmaiņas jūsu ēdienkartē
Ieskats uz mūsdienīgiem gastronomijas trendiem
Riteņbraucēju – Radlera alus
Novembris- vīna mēnesis. Vīna pasniegšanas temperatūra
Unox – tehnoloģijas inovācija siltais ledusskapis Evereo®


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts