1. Gaļas cepšanai, labāk izvēlēties pannu ar smagu dibenu.
2. Par taukvielām cepšanai var izmantot augu eļļu, augu taukus, cūku taukus un sviestu. Populārākais veids ir cepšana olīveļļā. Gaļu jācept tikai rafinētā eļļā. Proporcionāli eļļai jābūt aptuveni 8% no produkta svara.
3.Gaļas gabalus nedrīkst likt ļoti cieši blakus citu citam, jo tas atdzesēs pannu un izcept gaļu būs grūtāk.
4. Ieteicams pirms cepšanas nosusināt gaļu ar papīra dvieļi vai salveti, lai noņemtu lieko mitrumu kas palēnina gatavošanās procesu un aizkavē brūnumiņa veidošanos.
5. Gaļai ir jāsagatavo tieši pirms pasniegšanas. Lai gaļa būtu sulīga, ieteicams nesālīt gaļu pirms cepšanas, bet gan īsi pirms gaļas gatavības. Tā rezultātā, gaļa būs kraukšķīga. daži pavāri iesaka vēl uzkaisīt pavisam nedaudz pūdercukura.
6.Pagatavošanas ilgums ir atkarīgs no gaļas gabala biezuma, tomēr gaļu vienmēr vajadzētu cept no abām pusēm neilgu laiku augstā temperatūrā.
7. Pirms pannēšanas rīvmaizē apvātīt gaļu vai zivis sakultā olā. Tad rīvmaize apcepsies zeltaina.
8. Cepot panētu gaļu, cepšanas laiks ir jāpalielina aptuveni par 1,5 minūtēm no katras puses.
9. Cepot gaļu nevajag to bieži grozīt. Gaļa ir jāapgriež tikai tad, kad viena puse ir kļuvusi pilnīgi brūna, un virspusē ir izveidojušās gaļas sulas lāses.
10. Gaļas jāliek tikai uz karstas pannas. Ja jums nav pa rokai termomerta, tad kartumu var pārbaudīt, uzkarsētā eļļā uzpilinot dažus pilienus ūdens, ja tie čurkst un gandrīz nekavējoties iztvaiko - tad var likt cepties gaļu.
11.Kad gaļa ir gatava, visus taukus labāk noliet un turpināt cept gaļu uz mērenas uguns vēl aptuveni 30 sekundes no katras puses. Tā var iegūt labāku garšu un mazāku tauku daudzumu.
12. Cepot mazus gaļas gabaliņus nelieto vāku. Jāizmanto mazāk eļļas.
13. Pirms gaļas cepšanas, paturiet to pāris minūtes verdošā ūdenī.
14. Ceptu gaļu, arī cepeti pirms servēšanas iesakām nedaudz (aptuveni 10 minūtes) paturēt, pārklātus ar foliju. Tas ļaus gaļas sulām sadalīties daudz vienmērīgāk un neiztecēt griešanas laikā.
Horeca