Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

27.09.2011

ZM: nepieciešams īstenot bišu veselības uzraudzības programmu

Zemkopības ministrija (ZM) sagatavojusi Informatīvo ziņojumu par bišu veselības uzraudzības programmas īstenošanu 2012. gadā, ko rīt, 27. septembrī plānots izskatīt Ministru kabineta (MK) sēdē. Informatīvais ziņojums sagatavots, lai informētu valdību par Zemkopības ministrijai 2012. gadā nepieciešamo finansējumu bišu veselības uzraudzības programmas īstenošanai.

2009. gadā Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde (EFSA) veica pētījumu „Bišu mirstība un bišu pārraudzība Eiropā”, lai izzinātu bišu mirstības cēloņus. Pamatojoties šī pētījuma rezultātiem, secināts, ka Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu uzraudzības sistēmas ir vājas un trūkst datu valstiskā mērogā par bišu saimju zudumu, kā arī nav izveidota efektīva un saskaņota kontroles sistēma attiecībā uz bitēm, lai izvērtētu to mirstību. Pamatojoties uz pētījumā paustajiem secinājumiem, Eiropas Komisija (EK) ir paredzējusi līdz 2011. gada beigām ieviest daudzgadu bišu veselības uzraudzības programmu, kuras mērķis būtu noteikt bišu populāciju samazināšanās iemeslus. Saskaņā ar bišu veselības uzraudzības programmu notiks konstatēto slimību apkarošana.

Latvijā Bišu veselības uzraudzības programmu 2012. gadam izstrādā Pārtikas un veterinārais dienests (PVD). Programmas īstenošana tiks sākta 2011. gada 1. decembrī un tā turpināsies līdz 2012. gada 31. decembrim. Programmas izpildei nepieciešamo finansiālo atbalstu 50 % apmērā sniegs ES. Eiropas Komisijā programma jāiesniedz līdz 2011. gada 30. septembrim. Eiropas Komisija pēc programmas izvērtēšanas un apstiprināšanas noteiks maksimālo naudas summu, ko Latvija varēs saņemt pēc šīs programmas īstenošanas. Par apstiprināto programmu PVD Eiropas Komisijai iesniegs starpziņojumu un gala ziņojumu.

Programmas pasākumi paredz ilgtermiņa saistības un nosaka kārtību, kādā ES dalībvalstis iesniedz, realizē un atskaitās par viengadīgas vai daudzgadu dzīvnieku infekcijas slimību uzraudzības un apkarošanas programmām Eiropas Komisijai, kā arī nosaka procedūru, kādā dalībvalstīm atmaksā izdevumus par realizētajām programmām.

Saskaņā ar bišu veselības uzraudzības programmas finansējuma analīzi pa izmaksu pozīcijām, lai īstenotu programmā noteiktos pasākumus 2012.gadā PVD nepieciešams 26 791 lats, savukārt Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskajam institūtam nepieciešami 94 885 lati.

Pēc programmas apstiprināšanas Eiropas Komisijā finansējums programmas īstenošanai 2012. gadā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā tiks pieprasīts no atbilstošās valsts budžeta programmas. Plānots, ka no ES budžeta pēc gala ziņojuma izskatīšanas Eiropas Komisijā valsts varētu atgūt 48 793 latus

Vairāk informācijas par dokumentu: [http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40227812&mode=mk&date=2011-09-27].


  

Vēl ziņas

Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai
Veiksmīgi noritējis seminārs Somijas medijiem un tūrisma nozares pārstāvjiem
Ir nācis klajā pirmais MICHELIN ceļvedis Latvijā


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts