Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

21.12.2019

Ziemassvētku balle Livonijā


28.decembrī plkst. 18:00 Bauskas pils muzeja apmeklētājiem būs iespēja iejusties 15.gs. beigu - 16.gs. sākuma Melngalvju brālības Ziemassvētku balles atmosfērā - mācīties dejot un uzzināt, kā Ziemassvētkus svinēja pirms vairāk nekā 500 gadiem.

Lai piedalītos ballē līdzi jāņem ērtas dejošanas kurpes un mugurā jāvelk tērps, kurā jūtas svinīgi un ērti. Priecāsimies, ja dāmas neizvēlēsies apavus ar smailiem papēžiem.
Balles dalībniekiem Melngalvju brālība izvēlējusies īpašas veltes, kuras atveduši tirgotāji. Pasākuma noslēgumā būs iespēja izliet nākamā gada laimi.

Vēsturiski gatavošanās Ziemassvētkiem notika no 13.decembra, Svētās Lūcijas dienas, un turpinājās līdz 6.janvārim ar noslēdzošām dzīrēm. Šajā laikā Melngalvju brālībai bija aptuveni seši dažādi tematiskie vakari. Katram tematiskajam vakaram bija sava nozīme un noteikumi. Atsevišķu pasākumu laikā rīkoja dzērienu un ēdienu degustācijas, lai noskaidrotu, ko likt galdā nākamajos tematiskajos vakaros. Pasākumu cikla kulminācijas punkts bija balle 28.decembrī, uz kuru Melngalvju brāļi personīgi iepriekšējā dienā ielūdza neprecētas dāmas un viņu mātes, kuras uzraudzīja, lai viss norit tikumīgi.

Nākamajā dienā pēc Ziemassvētku balles, Svētā Tomasa dienā, Melngalvji, lai demonstrētu  savu elitāro statusu, organizēja dzīres ar dejošanu pilsētas ielās. Svinēšana kopā ar rātskungiem un birģermeistariem turpinājās Rātsnamā visa vakara garumā. 
Melngalvju brālība bija gados jaunu un neprecētu ārzemju tirgotāju apvienība, kas izveidojusies 14.gs. beigās. Vēlāk tā kļuva par Rīgas neprecēto vācu tirgotāju apvienību.

Pasākums notiek Senā dzīvesveida skolas ietvaros, kas Bauskas pils muzejā notiek kopš 2010. gada. Tā laikā apmeklētājiem ir iespēja apgūt dažādas seno amatu prasmes un gūt priekšstatu par Bauskas pils periodam atbilstoša laika cilvēku dzīvesveidu, sadzīves kultūru, zinātni un atklājumiem. “Ziemassvētku balle Livonijā” Bauskas pilī pirmo reizi notika 2012. gadā.

Biļetes var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē un rezervēt pa tālr. 63923793, 63922280 vai e-pastu: bauskaspils@bauska.lv. Rezervētās biļetes jāizpērk ne vēlāk kā 30 min. pirms pasākuma.
Biļetes cena 7 EUR

Ilva Neimane

  

Vēl ziņas

Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!
Mājas Kafejnīcu Dienas sākas 29. jūnijā!
Kā pareizi un droši pagatavot Līgo svētku maltīti uz ugunskura: praktiski padomi un receptes
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Restorāna “Hercogs” šefpavārs Andris Rūmītis Jāņos iesaka eksperimentēt ar jaunām garšām


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts