Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

01.12.2016

Ziemas saulgriežu ieskandināšanas pasākumi

Jau 10. decembrī Valmiermuižas klēts pagalmā sabrauks viesi no malu malām, lai laikus ieskandinātu Ziemas saulgriežus. No plkst. 11.00 līdz 15.00 būs brangas svinības un tirdziņš „Ar Gardu muti Valmiermuižā”, kur būs iegādājami mājražotāju gardumi un amatnieku labumi. 

Savukārt 17. decembrī plkst. 19.00 Valmiermuižas klēts viesistabu pieskandinās Ziemas saulgriežu tradīciju vakars ar folkloras draugu kopu „Skandinieki”, kas mācīs, kā svētki svinami īsteni latviskās noskaņās.

Mājražotāju un amatnieku labumu tirdziņš „Ar Gardu muti Valmiermuižā”
Ziemas saulgriežiem jāsāk gatavoties jau laikus, tamdēļ Valmiermuižas saime savā pagalmā būs saaicinājusi varen kuplu skaitu tirgotāju no tuvākas un tālākas apkaimes. Būs gan dažnedažādi labumi svētku galdam, gan izmeklēti meistaru darinājumi, ar ko piepildīt Ziemassvētku dāvanu maisu – ar rūpību darināti vilnas cimdi un zeķes, rotaslietas ar latvju rakstu zīmēm, rotaļļietas pašiem mazākajiem un vēl daudz citu skaistumlietu. Ciemos brauks arī pavārs Ritvars Toms Logins, kurš garšu meistarklasē #zemesgarša stāstīs un rādīs, ko neierastu var pagatavot no Latvijā audzētu vistu olām.

Tirgotāji aicināti pieteikties tirdziņam līdz 7. decembrim: info@gardumuti.lv vai pa tālr. 27337798.

Ziemas saulgriežu tradīciju izzināšana
Ziemas saulgriežu gaidīšanas laiks ir īstais brīdis, kad izzīlēt nākamā gada veiksmes un notikumus. Tad nu arī šajā reizē varēs dažādos veidos ielūkoties nākotnē un uzzināt, vai būs lemts precēties, tikt pie lielas laimes, karstas vasaras vai neizmērojamām bagātībām. Būs arī iespēja iemēģināt roku dažādos amatos, darinot pastalas, veidojot spēka zīmes no koka, lejot sveces, gatavojot eglīšu rotājumus un dekorējot kraukšķīgos pēperkokus. Netrūks arī lustēšanās, rotaļas un dziesmas. Valmiermuižas pagalmu pieskandinās Jērcēnu folkloras kopa „Mežābele”, kas mācīs, kā tad īsti šie svētki sagaidāmi. Būs arī zirgu izjādes Valmiermuižas pils parkā.

Valmiermuižas alus darītavas brūvējumu un īpašu Ziemas saulgriežu gardumu baudīšana
Nevienos svētkos neiztikt bez gardā alus, īpaši Ziemas saulgriežos, kad galdam jābūt klātam visbagātīgāk. Arī šajās svinībās galdi vai lūzīs no pārpilnības – varēs nobaudīt karstalu un izzināt, kā to mājās pagatavot paša spēkiem, kā arī cienāties ar Gardu muti bio cidoniju sukādēm. Pēc brangām lustēm izsalkumu remdēs Valmiermuižas Alus virtuves pavāru sarūpētie labumi.
/Ieeja bez maksas/

Ziemas saulgriežu tradīciju vakars
Svētkiem tuvojoties, visi latviešu tradīciju mīļotāji un lolotāji būs aicināti jautrā gaisotnē pavadīt 17. decembra vakaru kopā ar folkloras draugu kopu „Skandinieki”. No plkst. 19.00 līdz 22.00 varēs no sirds izdancoties, izdziedāties, nobaudīt ziemīgas garšas un izprast latviešu tradīcijas.

/Ielūgumu cena: 7,00 EUR, tos var iegādāt „Biļešu Paradīze” kasēs un Valmiermuižas klētī līdzās alus darītavai, Dzirnavu ielā 2. Galdiņu rezervāciju iespējams veikt Valmiermuižas klētī līdzās alus darītavai vai pa tālruni 2026426/


ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBU PROGRAMMA
10. decembrī

TIRDZIŅŠ „AR GARDU MUTI VALMIERMUIŽĀ”

TIRGOŠANĀS
11.00 – 15.00 Mājražotāju un amatnieku labumu tirdziņš

MIELOŠANĀS
11.00 – 15.00 Valmiermuižas Alus virtuves sarūpētie Ziemas saulgriežu gardumi
12.00 – 14.00 Garšu meistarklase #zemesgarša ar pavāru Ritvaru Tomu Loginu

LUSTĒŠANĀS
11.30 – 13.30 Ziemas saulgriežu ieskandināšanas tradīciju izzināšana, dziesmas un rotaļas ar folkloras kopu „Mežābele” no Jērcēniem

DARBOŠANĀS
11.00 – 13.30 Nākamā gada veiksmes zīlēšana
11.00 – 14.00 Sveču liešana ar Beverīnas amatniekiem
11.00 – 15.00 Pēperkoku rotāšana
11.00 – 15.00 Spēka zīmju veidošana no koka
11.00 – 15.00 Eglīšu rotājumu gatavošana ar Galeriju „Laipa”
11.00 – 15.00 Zirgu izjādes Valmiermuižas pils parkā
11.30 – 14.00 Pastalu darināšana ar „Ilziites pastalām”

/Ieeja bez maksas/

ZIEMAS SAULGRIEŽU TRADĪCIJU VAKARS

19.00 – 22.00 Ziemas saulgriežu izdarības, danči, rotaļas kopā ar folkloras draugu kopu „Skandinieki”
/Biļešu cena: 7,00 EUR, tās var iegādāt „Biļešu Paradīze” kasēs un Valmiermuižas tirgotavā līdzās alus darītavai, Dzirnavu ielā 2/

Nākamais tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā” 4. februārī, svinot Meteņus!

Rīko: Valmiermuižas kultūras biedrība.

  

Vēl ziņas

Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai
Veiksmīgi noritējis seminārs Somijas medijiem un tūrisma nozares pārstāvjiem
Ir nācis klajā pirmais MICHELIN ceļvedis Latvijā


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts